Србин „поцрвенео“, Хрват трагичар: Московски дерби није разочарао /видео/

© Sputnik / Павел Бедняков / Уђи у базу фотографијаМарко Николић на мечу Локомотиве и ЦСКА
Марко Николић на мечу Локомотиве и ЦСКА - Sputnik Србија, 1920, 27.02.2021
У великом московском фудбалском дербију Локомотива је победила ЦСКА резултатом 2:0. Тренер победничког састава Марко Николић зарадио је црвени картон.

Николићева Локомотива је на домаћем терену надиграла љутог ривала и приближила му се на табели.

Утакмицу је, поред голова, обележио и црвени картон за бившег стручњака Партизана, који је искључен са утакмице у 74. минуту.

Он је био незадовољан одлуком судије да досуди пенал за Армејце, па је због излива емоција приликом протеста за мање од 60 секунди добио два жута картона.

На срећу по њега, хрватски везиста Никола Влашић је лопту са беле тачке послао далеко изнад пречке, чиме је, испоставило се, био трагичар своје екипе.

У том тренутку Локомотива је већ водила 2:0, пошто је до велике предности стигла већ у првом полувремену.

Стрелци за домаћи састав били су Лисакович у шестом и Кричовјак у 41. минуту утакмице.

ЦСКА је током другог полувремена имао више од игре и чак девет шутева ка голу противника, наспрам ниједног са друге стране, али никако није успевао да дође барем до једног гола.

Локомотива се сјајно бранила и дошла до битна три бода, али и са тим успехом тренутно заузима тек шесто место руске Премијер лиге, шест бодова иза другопласираног ЦСКА.