Скандалозно понашање Француза о ком бруји свет /видео/

© AP Photo / Kamran JebreiliФранцуски тенисер Беноа Пер
Француски тенисер Беноа Пер - Sputnik Србија, 1920, 05.03.2021
Беноа Пер, француски тенисер познат по разним инцидентима, поново је на удару критика након срамотног наступа у другом колу Отвореног првенства Аргентине, када се посвађао са судијом, пљунуо на терен, а затим одустао на скандалозан начин.

Двадесетдевети тенисер света и трећи носилац на турниру, поражен је у борби за осмину финала у Буенос Аиресу од локалног фаворита Франциска Серундола са 2:1 (6:4, 3:6, 1:6).

Оно што је шокирало тениски свет јесте начин на који је Француз привео меч крају

У трећем сету при резултату 1:5 за Аргентинца, Пер као да је одустао од даље борбе. Већина играча би се на његовом месту борила на све начине да остане у мечу, али не и Француз. Он је, као да га је баш брига за све, одсервирао ноншалантно два пута у мрежу и практично поклонио победу ривалу.

Таквом понашању претходила је расправа са судијом када је Пер сматрао да је сервис противника отишао у аут. Након што је судија после провере потврдио ас, Пер је љутито пљунуо на отисак лоптице, бесно вичући.

Сукоб је настављен и у другом сету, па је Француз кажњен поеном због поновног пљувања и свађе са судијом.