Пенали шокирали фаворита и донели Сурдулици највећу фудбалску радост у историји

© Sputnik / Alexey FilippovФудбал, лопта
Фудбал, лопта - Sputnik Србија, 1920, 11.03.2021
Фудбалери Радника из Сурдулице су се пласирали у полуфинале Купа Србије пошто су у четвртфиналу савладали екипу ТСЦ после бољег извођења пенала.

Регуларни део меча је завршен резултатом 1:1, фаворизована екипа из Бачке Тополе је повела у 18. минуту голом Ненада Лукића из пенала, али је 18 минута касније изједначење донео најбољи стрелац Суперлиге Србије Милан Макарић.

У полуфинале се пласирала и екипа Војводине која је у Суботици савладала Спартак са 2:1.

Друго полувреме није донело промену резултата, а по истеку 90 минута игре приступило се извођењу једанаестераца.

Јунак је био голман гостију Костић који је одбранио ударац капитена ТСЦ Томановића, док је Антонић пребацио гол.

Пенал за пролаз Радника у полуфинале реализовао је поменути Макарић. Поред њега прецизни су били Ђорђевић, Суботић и Спасић, док је Јокић погодио стативу. За ТСЦ су погодили Дуроњић, Милићевић и Лукић.

За тим из Сурдулице ово је највећи успех у клупској историји и по први пут су ушли међу четири најбоље екипе у најмасовнијем такмичењу у Србији.

У осталим мечевима четвртфинала састају се Партизан и Вождовац, те Црвена звезда и ИМТ.

​► Приштина истерала своје – Шпанија дозволила истицање химне и заставе тзв. Косова

► Партизанова заборављена „златна кока“ се нада чуду

► Антонио Рукавина за Спутњик: У последњој сезони у каријери желим да вратим титулу Астани