Покушевски тројком сломио Далас у мечу који ће памтити читав живот /видео/

© AP Photo / Phelan M. Ebenhack Српски кошаркаш Алексеј Покушевски
 Српски кошаркаш Алексеј Покушевски - Sputnik Србија, 1920, 12.03.2021
Алексеј Покушевски, талентовани српски кошаркаш, први пут у каријери нашао се у стартној постави и одиграо је вероватно најбољу утакмицу откако је дошао у НБА лигу.

Крилни кошаркаш Оклахоме Сити Тандер одиграо је прву утакмицу за франшизу након што је претходних десетак мечева наступао за развојни тим.

Покушевски је у Џи лиги добио још више на самопоуздању и у првом дуелу по повратку у Тандер одиграо је најбоље у досадашњем делу каријере.

Бивши кошаркаш Олимпијакоса на терену је провео 30 минута и постигао је 14 поена, уз осам скокова и три асистенције, док је из игре шутирао 4/11.

Ако је до сада нешто показао то је да се не плаши да шутне, те је на 50 секунди до краја погодио лично највећи шут. Оклахома је водила +4 (107:103), Лу Дорт му је на истеку напада додао лопту, а овај је поцепао мрежицу.

Тандер је отишао на великих +7 и Далас, за који на овом мечу нису играли Лука Дончић и Бобан Марјановић, није имао шансу да се врати у утакмицу.

Прва звезда вечери био је Шеј Гилџес-Александар са 32 поена, Хорфорд је додао 21, а Маледон је имао 11 поена и девет асистенција.

Мавериксе је предводио Ричардсон са 27 поена, Брансон са 26 и Хардавеј јуниор са 24 поена и шест скокова.

Претходне ноћи одигран је велики број утакмица, а од српских кошаркаша на терену су се нашли Богдан Богдановић и Немања Бјелица.

Обојица не могу да се похвале са добрим издањима, поготово Богдановић који се у победи Атланте против Торонта није уписао у листу стрелаца.

Боги је за 17 минута на паркету имао три скока и четири асистенције, док је из игре шутирао 0/6.

Атланта је успела да слави тројком Тонија Снела у последњој секунди утакмице.

Сакраменто Кингси победили су Хјустон Рокетсе 125:105, а Немања Бјелица на терену је провео 13 минита.

Бивши кошаркаш, између осталог, Црвене звезде постигао је четири поена, имао је два скока, а из игре је шутирао 1/3.

Кингси су остварили убедљиву победу, али и даље су далеко од позиције која води у плеј-оф.

Најефикаснији био је Диерон Фокс са 30 поена, седам скокова и девет асистенција.