Ленгстон Хол и Огњен Јарамаз - Sputnik Србија

Судије засениле кошарку на „вечитом“ дербију

Ток утакмице 21. кола АБА лиге између Црвене звезде и Партизана могли сте да пратите уживо уз Спутњик спорт.

Звезда је надиграла Партизан и по трећи пут га победила ове сезоне.

Црвена звезда: Хол, Волден, Лојд, Ускоковић, Давидовац, Рит, Раданов, Добрић, Симоновић, Јагодић Куриџа, Кузмић, Ноко; Тренер: Дејан Радоњић
Партизан: Пејџ, Дангубић, Јарамаз, Величковић, Перкинс, Јанковић, Томас, Трифуновић, Стефановић, Јовановић, Радовановић; Тренер: Александар Матовић

Погледајте како је текао меч:

21:29 14.03.2021
18:03 14.03.2021
21:22 14.03.2021

Убедљива победа Звезде, трећа у три меча ове сезоне против вечитог ривала. Резултат: 73:64!

21:19 14.03.2021

Звезде не бриљира, али је Партизан јако лош. Одлична комбинација Лојда и Рита после које Матовић тражи тајм-аут. На три минута до краја резултат је 68:54.

21:14 14.03.2021

Скоро два минута без поена прекида Добрић са линије пенала. Утисак је као да обе екипе само одрађују посао, што је доста чудно с обзиром да Партизан и даље има резултат који, теоретски, може да се стигне. Ипак, времена је све мање... (66:54).

21:07 14.03.2021

Прве поене у последњој четвртини постиже Томас, али следи веома важна тројка Лојда. Дангубић прави фаул у нападу, а Рит после офанзивног скока враћа Звезду на +10 (62:52), па Матовић тражи одмор.

21:03 14.03.2021

Изузетно неефикасна завршница треће четвртине, после које ће задовољнији бити Партизан. Поенима Јарамаза и Величковића смањују заостатак и пред улазак у последњих десет минута губе 57:50.

20:56 14.03.2021

Доста прекидања игре, доста промашаја, па и фаулова... није претерано занимљиво у овим тренуцима у Пиониру. Звезда после офанзивног скока долази дод 57:46, а Пејџ потом прави фаул у нападу.

20:49 14.03.2021

Већ два пута у трећој четвртини, укупно четири током целог меча, судије гледају снимак. Овог пута због потенцијалног неспортског фаула, који није досуђен, и због тога да се види да ли је Томас дирао лопту после слободног бацања Рита, што се јесте десило, па је Партизан примио поен више.

Рит игра одлично, па Звезда његовим поенима долази до нове двоцифрене предности – 52:42.

20:45 14.03.2021

Боља игра Партизана у другом полувремену, пре свега младог Николе Радовановића. Давидовац не погађа после продора, али гости то не кажњавају, па остаје 44:40.

20:40 14.03.2021
20:20 14.03.2021

Ноко је био неопрезан и фаулирао је Јарамаза на шуту тако што га је ударио руком у пределу лица. Ненамерно, али довољно за неспортску, коју црно-бели користе и постижу чак пет поена.

На полувремену резултат је 41:34.

20:14 14.03.2021

Партизан је искористио слабији темпо меча и доста прекида да направи серију од 8:0. Предност је и даље велика (37:27), а Радоњић тражи тајм-аут на два минута до краја полувремена.

20:11 14.03.2021

Судије су после више од пет минута прегледавања снимка одлучиле да по техничку доделе Величковићу и Лојду, који нису били главни актери сукоба.

Такође, поништили су поене Трифуновићу и досудили два слободна бацања, јер је његово закуцавање дошло уз померање обруча руком, што није дозвољено.

(35:21)

20:09 14.03.2021
20:03 14.03.2021

Трифуновић је закуцао преко Дуопа Рита, а онда се десио мањи сукоб. Рит је мислио да га је Трифуновић намерно после закуцавања закачио ногама, па је дошло до мањег проблема.

Ипак, ова ситуација није изродила никакав озбиљнији инцидент, а судије ће погледати снимак да виде да ли ће неко бити кажњен.

20:02 14.03.2021

Наставили су се проблеми Партизана, баш као и серија Звезде. Партизан губи лопте и промашује из свих позиција, а Звезда је то успела да искористи.

После тајм-аута бележимо четири поена Рита и тројку Ускоковића за изузетно великих 35:19!

19:54 14.03.2021

Звездину серију од 10:0 прекинуо је тројком Трифуновић. Та тројка није подигла његове саиграче, па је Звезда поново направила мини-серију, а успут бележимо и веома тежак промашај Дангубића који нешто касније, ипак, погађа два бацања (26:19).

19:50 14.03.2021

Добар почетак друге четвртине црвено-белих. Пет везаних поена Волдена натерало је клупу Партизана да затражи тајм-аут (20:14).

19:45 14.03.2021

Обе екипе настављају да промашују, а и да греше. Раданов не погађа обруч шутем за три поена, а Јарамаз потом прави фаул у нападу.

Тројком Корија Волдена Звезда има минималну предност после прве деонице (15:14).

19:43 14.03.2021

Партизан прави серију којом долази до изједначњеа, а онда поново серија промашаја.

Звезда се много мучи да дође до поена, па осим тројке Давидовца није постигла ниједан кош у последњих пет минута (10:10).

19:37 14.03.2021

Прву тројку за домаћина погађа Лојд, а онда улазимо у серију промашаја на обе стране. Почетак је обећавао, али је ниво нагло опао.

Ипак, своју прву тројку погађа Давидовац (10:6).

19:32 14.03.2021

Тројку из степ-бека погађа Јарамаз, а Давидовац везује четири поена. Јанковић не користи своје прилике и промашује два зицера, али црно-бели после сјајне тимске акције долазе до вођства (4:5).

19:27 14.03.2021
19:02 14.03.2021
18:06 14.03.2021
Српски кошаркаш Бориша Симанић - Sputnik Србија, 1920
„Такав таленат не расте грани...“ – Звезда и Симанић нису успели да пронађу заједнички језик
18:05 14.03.2021
Пласман обезедио SofaScore LiveScore
18:04 14.03.2021

„Утакмице Црвене звезде и Партизана увек имају специфичну тежину, ми смо у жестоком ритму, и уз то исти ритам нас очекује и у наредном периоду и након утакмице са Партизаном. Осим специфичне тежине, и Партизан и ми имамо додатне разлоге да дамо наш тренутни максимум. Немамо капитена Бранка Лазића за утакмицу са Партизаном, али остали играчи зато морају да буду спремни да дају максималан допринос“, рекао је Дејан Радоњић, шеф стручног штаба Црвене звезде.

„Здравствени билтен је идентичан као и за утакмицу против Метрополитанса. Мозли, Мика и Загорац неће бити у тиму, Новица Величковић се вратио после повреде, међутим он је одиграо утакмицу без и једног тренинга са жељом да прођемо даље у Еврокупу. Није фраза да је дерби другачија утакмица која је другачија од осталих. Вероватно овај дерби мало више диктира нека ситуација која се код нас развијала претходних дана и током сезоне, па и због здравственог билтена. У сваком случају, Звезда има одређену предност што се тиче здравственог стања, форме и такмичења у којима игра, али ми ћемо дати оно најбоље од нас да покушамо да добијемо ту утакмицу“, рекао је Александар Матовић, шеф стручног штаба Партизана.

18:02 14.03.2021

Останите уз Спутњик спорт и испратите најзанимљивија дешавања са новог „вечитог“ дербија. Утакмица почиње у 19.30!