Богдановићева најбоља партија од повратка, Вучевић бројао до 38! /видео/

© AP Photo / John BazemoreБогдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 15.03.2021
Није било Николе Јокића у ноћи између недеље и понедељка на паркету, али је зато један други Никола издоминирао! Вучевић је у поразу Орланда од Мајамија резултатом 102:97 постигао чак 38 поена уз 10 скокова и шест асистенција, од чега је чак 34 убацио за три четвртине. Атланта је победила Кливленд - 100:82, а Богдановић је постигао 12 поена.

Била је то најбоља партија Богдана Богдановића од повратка на паркет после незгодне повреде колена.

Бројао је сјајни шутер до 12 поена, уз четири скока и две асистенције. Српски репрезентативни бек је на паркету провео 26 минута и имао је учинак 3/5 за два и 2/4 за три поена.

​Богдановић је у последњој четвтини подесио нишанске справе, и од укупног броја поена, седам је убацио у одлучујућој деоници када је Атланта и преломила меч у своју корист.

Алексеј Покушевски (позади) током утакмице против Мемфис Гризлиса - Sputnik Србија, 1920, 14.03.2021
Покушевски запушио уста критичарима и исписао историју НБА лиге! /видео/

Хокси су тај период игре добили резултатом 31:16, што је било довољно за убедљив тријумф. Џин Колинс и Данило Галинари који су постигли 22, односно 20 поена, предводили су Атланту до 19. победе у сезони, уједно и до места које води у плеј-оф.

Што се тиче Николе Вучевића, он је пружио још једну партију за памћење. Истина, слаба је вајда од тога, с обзиром на то да је његов Орландо изгубио од Мајамија (97:102), али ће остати забележена његова доминација.

​Црногорски центар је за само три четвртине затрпао кош ривала са 34 поена, на крају је меч заврио са 38 поена. Да је Вучевић у страшној форми најбоље потврђује сув статистички податак, према којем је Никола у последњих осам сусрета просечно постизао 28.5 поена, уз 11,1 скок, а просто је невероватно да је Орланду у свих осам мечева погнуте главе напуштао паркет.