Јокић бриљирао у новој победи Денвер Нагетса /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић на утакмици против Кливленда
Никола Јокић на утакмици против Кливленда - Sputnik Србија, 1920, 16.03.2021
Кошаркаши Денвер Нагетса победили су Индијана Пејсерсе 121:106, а српски кошаркаш Никола Јокић био је један од најзаслужнијих за 23. овосезонску победу франшизе из Колорада.

Нагетси су одиграли још једну топло-хладну утакмицу, али били су најбољи када је најпотребније и на крају су сјајном игром у четвртој четвртини сломили отпор противника.

Велику улогу у томе имао је Јокић који је у последњих пет минута игре постигао 13 поена, чиме је направљена кључна разлика.

Центар репрезентације Србије утакмицу је завршио са 32 поена, 14 скокова, пет асистенција и четири украдене лопте, док је из игре шутирао нешто слабије – 11/25.

Денвер је у првом полувремену изгледао добро, контролисао је ритам утакмице, али у трећој деоници су потпуно изгубили концентрацију, те су овај период изгубили са 35:22.

„Одбрана у трећој четвртини била нам је смешна“, рекао је тренер Денвера после утакмице.

Индијана је у четврту деоницу ушла са четири поена предности, те се нико није надао убедљивом тријумфу Нагетса.

Ипак, изабраници Мајка Мелоуна заиграли су много боље, разиграо се и Јокић, расположени су били и други играчи попут Бартона, Грина и Портера, па је Денвер на крају остварио важну победу – 121:106.

Двоцифрени поред Јокића били су Бартон и Портер са по 20, односно Мареј и Грин са по 16 поена. У пораженом тиму Брогдон је постигао 24, Холидеј је додао 17, а Леверт је имао 17 поена.

Нагетси се налазе на петом месту са скором 23/16, док је Индијана десета са 17/21.