Јокић и Мареј краљеви драме – срушили Чикаго после продужетка /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић на утакмици против Кливленда
Никола Јокић на утакмици против Кливленда - Sputnik Србија, 1920, 20.03.2021
Денвер је ухватио залет и гази ривале на крилима Николе Јокића и Џамала Мареја. Истина, овог пута је била драма у последњим секундама меча са Чикаго Булсима, па је победник морао да се тражи после продужетка, а из те битке као победници су изашли Нагетси резултатом 131:127 (20:30, 27:25, 34:34, 35:27, 15:11).

Српски ас Никола Јокић наставио је да бриљира, а меч са „биковима“ завршио је новим дабл-дабл учинком, укупно 229. у НБА каријери, те му је за трипл-дабл недостајала само асистенција.

Центар Денвера убацио је 34 поена уз шут из игре 14/23, са 15 скокова и девет додавања, као и једну изгубљену лопту, а подршку је имао у сјајном Џамалу Мареју који је „наместио“ главу и руку, те је такође бројао до 34 поена, који је и погодио у последњем нападу за продужетак, с обзиром на то да је Чикаго практично имао победу у рукама.

​Ипак, црна серија Булса у окршају са Николом и Денвером је настављена, те сада износи нестварних 13 пораза! Чикаго је боље отворио утакмицу и после прве четвртине имао је предност од 10 поена, на семафору је било исписано 30:20.

Јасно је да се Денвер са разиграним Сомборцем и мотивисаним Марејом није предавао, па је друга четвртфина протекла у егалу, са свега поеном предности за Нагетсе. Наставили су полако да крцкају предност ривала Јокић и Мареј, док с у с друге стране бољи од осталих у редовима Чикага били Зек Лавин са 32 поена и Ото Портер Џуниор са 22.

Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 19.03.2021
Богдановићев рекорд сезоне на „упознавању“ са „српским једнорогом“ /видео/

И све је указивало на то да ће Булси прекинути низ од 12 узастопних пораза против Денвера, поготово јер су у последњој четвртини имали чак 14 поена предности - 103:89.

Чети Мајкла Мелоуна је било потребно свега пет минута у финишу да приђу на пола коша - 108:107, да би уследила права драма. Чикаго је поново имао предност и победу у џепу, али је расположени Мареј погодио шут за продужетак.

Тај кош је очигледно и те како утицао на кошаркаше Чикага на психолошком плану. Пали су, што је Денвер, тачније Мареј знао да казни 131:127.

Денвер је стигао до прве победе после продужетка, претходна два пута су погнуте главе Јокић и другови напуштали паркер, што се се сада коначно променило. Нагетси су остали пети на табели Западне конференције са учинком 25-16.