Према подацима из истраживања, у том периоду се у Србију доселило 90.000 младих, углавном оних који су завршили студије у европским земљама, затим младих људи из бивших југословенских република који у нашу земљу долазе да студирају, али и странаца који овде долазе да раде, пише овај београдски дневник.
Долазак младих из региона на студије на наше факултете условљава релативно ниска цена школарина, па статистички подаци показују да се 2018. година чак 11.500 студената из Босне и Херцеговине, Црне Горе, Хрватске, Словеније, Северне Македоније, Русије и Либије школовало у Србији.
Политика наводи да на долазак младих странаца у Србију утиче то што се Београд налази на врху листе најомиљенијих европских градова за живот и рад дигиталних номада – професионалаца у области дигиталних технологија чији посао није повезан са местом становања, па могу да бирају где ће да живе и раде.
Београд се тако на сајту „Номад листа“ нашао на седмом месту у Европи иза Лисабона, Берлина, Будимпеште, Кијева, Прага и Софије као град пожељан за живот.
Ове податке потврђује истраживање иницијативе „Дигитална Србија“ и Лабораторије за убрзани развој УНДП-а, који такође говоре да је Београд једна од локација на којој се дигитални радници најдуже задржавају, реноси Танјуг.