Москва и даље неосвојива тврђава за Звезду

© Sputnik / Антон Денисов / Уђи у базу фотографијаДетаљ са меча ЦСКА – Црвена звезда (Данијел Хакет и Огњен Добрић)
Детаљ са меча ЦСКА – Црвена звезда (Данијел Хакет и Огњен Добрић) - Sputnik Србија, 1920, 25.03.2021
Кошаркаши Црвене звезде поражени су на гостовању у Москви. ЦСКА је однео и шесту победу у исто толико мечева са црвено-белима на домаћем терену, овог пута резултатом 87:72.

Звезда се са ЦСКА у Москви у Евролиги први пут састала 2016. године и од тада, укључујући и овај меч, претрпела шест пораза у исто толико мечева.

Навијачи Спартака из Москве поставили транспарент против НАТО бомбардовања Србије - Sputnik Србија, 1920, 25.03.2021
Братска подршка из Русије: „24.03.1999. – не заборави никад“ /фото/

После ове утакмице, која је одиграна у оквиру 31. кола ЕЛ, ЦСКА има 20 победа и десет пораза, док је представник Србије на учинку од девет успеха и 22 неуспеха, на претпоследњем месту табеле.

Подсетимо, Звезда је у првом делу сезоне успела да савлада руски клуб у Београду, после продужетка.

Изабранике Дејана Радоњића победе је, пре свега, коштала лоше одиграна прва четвртина.

Кошаркаши ЦСКА су у нападу успевали да изведу све што су желели, а о томе је говорио и резултат.

После прве деонице на семафору је стајало 31:19 за госте.

​Предност Московљана наставила је да расте и у другој четвртини, највише захваљујући одличној одбрани над најбољим играчем гостију, Џорданом Лојдом.

Звездин Американац је прву тројку погодио тек на нешто више од два минута до краја првог полувремена, чиме је успео да продужи серију своје екипе.

После дуго времена црвено-бели су дошли на једноцифрен заостатак, али се на полувреме отишло са 50:39 за домаћина.

​Добра игра Дејана Давидовца дефинитивно је обележила целу утакмицу, а поготово друго полувреме и трећу четвртину.

Српски кошаркаш држао је свој тим у игри и већ средином трећег квартала дошао до 20. поена, чиме је поставио лични рекорд у Евролиги.

Његов допринос, нажалост, није довољно помогао српском клубу, пошто је изостала подршка навијача, па је ЦСКА пред последњих десет минута и даље имао велику предност – 71:59.

​Најбољи улазак у четвртину Звезда је имала у уласку у последњи квартал. Тројка Марка Симоновића серију је повећала на 7:0 и смањила заостатак на само осам поена.

Ипак, моментално је уследио одговор изабраника Димитриса Итудиса, који су недуго затим поново били на +13.

Црвено-бели нису имали снаге за нови напад, па су Московљани мирно привели меч крају.

Поменути Давидовац био је најбољи појединац у екипи Звезде, а меч је завршио са 20 поена (8/11) и три асистенције.

Најбоље су га пратили Лендри Ноко са 12 поена (5/10) и десет скокова и Ленгстон Хол са 11 поена (5/8) и две асистенције.

Џордан Лојд је имао вече за заборав, пошто је до девет поена и четири скока дошао после 3/11 из игре.

На другој страни најбољи је био Торнике Шенгелија са 16 поена и седам скокова. Данијел Хекет је постигао 15, а Јоханес Фохман и Вил Клајбурн по 14 поена.

Србија му је ближа од Хрватске – и подсетио је на хероје одбране од НАТО агресије

Јокић добио два појачања у походу на титулу!

Денвер је направио „посао века“ са Николом, да ли ће и Чикаго?