Морбидно је и нецивилизовано, додаје саговорник, бацити бомбу на некога и то прогласити за историјску тековину.
Какав је то однос засниван на убијању Срба
„Свака бомба 20. и 21. века која је бачена на неки народ и појединце отворила је врата пакла и изазвала трагедију милиона невиних људи. Врата зла отворена бомбама нису затворена од Хирошиме до Косова, а бомбардовање је раздвојило Србе и Албанце више него сви њихови сукоби и обрачуни у досадашњој историји,“ наглашава Ракочевић.
Политичко слепило и мржња могу лако да оправдају бомбардовање и бачене бомбе, каже Ракочевић, али то никада неће бити основ за пријатељство два народа.
Профитери зла
„Нема смисла градити међусобне односе на туђој несрећи. Овакве изјаве само доказују да су они који профитирају на злу спремни да га понове у различитим облицима и да у уништавању односа Срба и Албанаца виде своју будућност и будућност овог простора,“ закључак је саговорника Спутњика.
Политиколог Драгомир Анђелковић подсећа да је Албанија била и 6. априла 1941. уз нацистичку Немачка када је бомбардован Београд, па што, иронично каже Анђелковић, и 24. март 1999. не би била још једна потврда пријатељства.
Највећа срамота албанског народа
„Напросто, агресије на Србију и српски народ увек остављају траг у односима наших регионалних опонената који су слабији од нас, па чекају некога јачег да нас нападну. Рама је рекао истину али та истина је за Албанце срамна јер су саучествовали у отимању туђег,“ каже Анђелковић.
Албански премијер Еди Рама на свом Твитер налогу још је написао поводом почетка бомбардовања на Србију да је тадашњи председник Америке имао историјско обраћање које је означило почетак бомбардовања национал-социјалистичког режима у Београду у одбрану угњетаваног Косова.