Поспишил је током меча са америчким тенисером Мекензијем Мекдоналдом имао примедбе на понашање главног арбитра, али су се потом ствари отргле контроли.
Први сет дуела на контроверзном турниру у Мајамију Поспишил је изгубио пошто му је одузет поен јер није могао да се смири и константно је добацивао судији Арноу Габасу, уз претњу да ће тужити АТП уколико буде дисквалификован.
По завршетку сета је сео на клупу и готово да је доживео нервни слом.
„Шта се ово дешава? Јуче је председник АТП је*ено вриштао на мене целих сат и по времена на састанку јер сам ја покушао да ујединим играче. Сат и по времена! Први човек АТП! Отерајте га одавде!“, навео је Поспишил.
Арбитар је могао само да каже да он нема никакве везе са тим и да то није ствар коју треба решавати на терену, током меча.
„Желим да се извиним, нисам поштовао игру коју волим и због тога ми је искрено жао, али сам био дубоко изнервиран после састанка између играча и представника АТП организације. Нисам схватио колико су ме те емоције обузеле када сам ушао на терен. Жао ми је због понашања и речи које сам користио“, истакао је Поспишил.
Обим емотивног слома који је Канађанин доживео после састанка довољно говори о тешкоћама са којима се играчи суочавају у Мајамију.
О свему је недавно говорио и немачки тенисер Александер Зверев, чиме је практично преузео улогу гласноговорника играча од Новака Ђоковића, који је одлучио да прескочи турнир у Мајамију због околности.
„АТП има једини фокус да одржи своје финансије у реду. Само их новац занима, мишљење играча их не занима, није приоритет. То је срамота, АТП треба да буде ту за играче. Овде у Мајамију смо у том мехуру, као у Ротердаму недавно. Немамо контакт са спољним светом“, рекао је Зверев.
Таква изјава не указује на то да је АТП на путу да постигне договор са играчима, нарочито онима који су одлучили да подигну глас, а све после иницијативе Ђоковића и Поспишила за стварање независног удружења.
ПТПА је оформљена прошле године, пошто су дотадашњи председник Савета играча АТП и његов заменик, Ђоковић и Поспишил, одлучили да иступе из тог тела и да покушају да новом, независном организацијом утичу на АТП да обезбеди боље услове за играче, нарочито оне који имају мања основна примања и нижи ранг на АТП листи.
О Новаковим „донкихотовским“ напорима да побољша положај колега и помогне им, за Спутњик спорт је недавно говорио његов отац Срђан Ђоковић.