Фудбалери Србије се радују после постигнутог гола против Португалије - Sputnik Србија

Спектакл Орлова и Португалије у Београду!

Фудбалска репрезентација Србије ремизирала је са Португалијом резултатом 2:2 у другом мечу квалификација за Светско првенство.

Орлови су у првом колу савладали Ирску са 3:2 на домаћем терену, док су Португалци били бољи од Азербејџана са 1:0.

Србија: Дмитровић – Миленковић, С. Митровић, Павловић – Лазовић (Максимовић од 46), Милинковић-Савић, Гудељ, Костић (Ристић од 71) – Тадић (Ђуричић од 81) – Влаховић (Радоњић од 46), Митровић (Јовић од 87)

Португалија: Лопес – Кансело (Мендеш од 72), Дијаш, Фонте, Соареш – Фернандеш (Палиња од 91), Оливеира (Санчес од 72), Данило – Жота (Феликс од 85), Роналдо, Б. Силва

Детаљан извештај утакмице можете да прочитате ОВДЕ.

Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу Спутњик спорта (Србија – Португалија 2:2):

22:38 27.03.2021
21:13 27.03.2021
19:37 27.03.2021
Србија – Португалија 2:2 - Sputnik Србија
22:36 27.03.2021

Штопер Србије је два пута за неколико секунди скинуо лопту са гол-линије!

22:35 27.03.2021

Србија са играчем мање у последњих пар минута! Миленковић је искључен због старта отвореним ђоном.

22:33 27.03.2021
22:31 27.03.2021

Излази рекордер Митровић, на терену је Лука Јовић.

Нешто мирнији период на Маракани, што свакако више одговара Португалцима.

22:24 27.03.2021

Излази Тадић, улази Филип Ђуричић.

22:21 27.03.2021

Период утакмице током којег Португалија има иницијативу, али се Србија добро брани. Роналдо је имао један зицер, али је јако лоше реаговало, те се установило да је  био у офсајду.

22:14 27.03.2021

Ушао је Михаило Ристић, изашао стрелац другог гола Филип Костић.

Мења и Фернандо Сантош, који избацује Жоаа Кансела и Серхија Оливеру, а буацује Нуна Мендеша и Рената Санчеса.

22:13 27.03.2021

Португалија је у последњих неколико минута могла благо да одахне. Али, само благо. Србија и даље напада и има иницијативу, али нешто мање него у претходном периоду.

Драган Стојковић Пикси, селектор фудбалера Србије - Sputnik Србија
22:07 27.03.2021

Од почетка другог полувремена као да се играју „Викторије“ на половини Португалије. Србија разбија шампиона Европе, али никако не може до трећег гола. Радоњић, који је ушао на полувремену и већ два пута асистирао, благо речено малтретира противничке дефанзивце по десном боку.

Али, могу ли Орлови до преокрета?

22:03 27.03.2021

Савршена контра Орлова. Радоњић је примио лопту, направио један, али вредан дриблинг и сјајно упослио Филипа Костића, који је рутински решио ситуацију један на један за 2:2!

21:58 27.03.2021

Две феноменалне шансе за Орлове. Прво изузетна одбрана Лопеса, а онда Сергејев ударац главом одлази неколико центиметара поред десне стативе. Штета.

21:56 27.03.2021

Фонте није имао како да се обрачуна са Митровићем, па је решио да направи оштар прекршај. Због тога је добио жути картон, а Србија прилику за центаршут.

21:48 27.03.2021

Тек што је почело друго полувреме и одмах гол Србије! Резервиста Радоњић је центрирао, а поред два чувара Александар Митровић је постигао гол и постао рекордер српског фудбала по броју голова у репрезентацији!

21:47 27.03.2021

На терену су Немања Радоњић и Немања Максимовић, а излазе Душан Влаховић и Дарко Лазовић.

21:34 27.03.2021
Фудбалери Португалије славе гол против Србије - Sputnik Србија, 1920
Како је момак од 178 центиметара надскочио комплетну одбрану Србије – двапут /видео/
21:32 27.03.2021

Главни закључак првог полувремена је да је Миленковић катастрофално чувао Жоту. Португалија је искористила своје прилике, док је Србији константно фалио завршни пас.

Има ли Србија чему да се нада на 0:2?

21:28 27.03.2021

Португалија је добила прилику да из солидне позиције, односно из слободног ударца, савлада Дмитровића. Ипак, Кристијано Роналдо је шутирао далеко преко гола.

21:21 27.03.2021

Малтене идентична ситуација као код првог гола. Диого Жота, момак висок свега 178 центиметара, постиже и други гол главом вечерас. Још једна траљава и закаснела реакција Миленковића.

0:2

21:19 27.03.2021

Ситуација која је деловала лошије него што се испоставило. Незгодан судар Митровића и Данила, на срећу без последица, иако су обојица завршили на трави.

21:18 27.03.2021
Фудбалери Португалије славе гол против Србије - Sputnik Србија
21:16 27.03.2021

Србија се полако буди и све чешће и чешће прилази казненом простору ривала, али праве прилике још нема. Влаховић је дошао до солидне позиције, али после окрета јако лоше захватио лопту.

21:12 27.03.2021

Скоро 20 минута од првог и једног гола је прошло, а практично ништа занимљиво није виђено на Маракани. Може се рећи да Србија има иницијативу, али Португал сјајно ротира у одбрани и не дозвољава противнику да направи предност.

21:11 27.03.2021

Два опасна центаршута у једном нападу Орлова, али на крају само фаул у нападу. Влаховић је одгурнуо противника са леђа.

21:02 27.03.2021

После постигнутог гола Португалци су престали да нападају и благо се повукли ка свом голу. Игра се мирно, без превише искакања и ризика, што тренутно више одговара гостима.

Трибине стадиона „Рајко Митић“ током меча Србија – Португалија - Sputnik Србија
20:56 27.03.2021

Португалија се ослободила уводног притиска, а онда искористила грешке противника. Савршен центаршут Силве за омаленог Диога Жоту, који је искористио лоше позиционирање Миленковића и постигао гол главом.

0:1

20:52 27.03.2021

Много конфузије у последњој линији одбране наше репрезентације. Силва је послао лопту Роналду, а он са свега неколико метара од гола Дмитровића лопту послао далеко изнад пречке.

20:48 27.03.2021

Србија је повукла контру и лопта је дошла до Митровића, али су око њега била два дефанзивца Португалије, па наш голгетер није успео ни да упути шут.

20:45 27.03.2021
20:29 27.03.2021
20:11 27.03.2021
20:10 27.03.2021
19:56 27.03.2021
Дечак који је прешао 1.300 километара како би видео Кристијана Роналда - Sputnik Србија
19:55 27.03.2021
19:52 27.03.2021
19:46 27.03.2021
Душан Тадић - Sputnik Србија, 1920
„Десетка“ је „десетка“ – и не може да буде ништа друго
19:42 27.03.2021

Меч против Ирске решио је момак који вечерас може да обори рекорд по броју постигнутих голова у дресу репрезентације, пошто тренутно има 38, колико и Стјепан Бобек.

Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920
Митарљез!
19:41 27.03.2021
Кристијано Роналдо и Фернандо Сантош - Sputnik Србија, 1920
„Португалци ће урадити све само да не изгубе од Србије“

Останите уз Спутњик спорт, где ћемо пратити меч другог кола квалификација за Светско првенство између Србије и Португалије (20:45).