У дуелу два Србина у Америци било је места само за једног /видео/

© AP Photo / Joe MahoneyНикола Јокић у дуелу са Клинтом Капелом
Никола Јокић у дуелу са Клинтом Капелом - Sputnik Србија, 1920, 29.03.2021
Кошаркаши Денвер Нагетса остварили су нову победу на крилима сјајног српског центра Николе Јокића, овог пута против Атланта Хокса нашег Богдана Богдановића.

Денвер је савладао Атланта Хоксе резултатом 126:102.

Јокић је забележио још једну добру партију, пошто је меч завршио са 16 поена (7/12), десет скокова, осам асистенција, једном украденом лоптом и две блокаде за само пола сата на паркету.

Богдановић је пружио исподпросечну партију и забележио девет поена (4/9) и по један скок, украдену лопту и асистенцију.

Нагетсима је ово била друга победа у низу, којом су остали на петом месту Западне конференције, иза Јуте, Финикса, Клиперса и Лејкерса.

Изабраници Мајкла Мелоуна нису најбоље ушли у меч, па је Атланта успевала да остане у резултатском прикључку све до завршнице првог полувремена.

​Денвер је серијом од 13:0 успео да се одлепи и да на велики одмор оде са предношћу од десет поена.

Леброн Џејмс у боловима због повреде зглова - Sputnik Србија, 1920, 20.03.2021
Све се намешта да Јокић испише историју српске кошарке у Америци

Игра Хокса се потпуно распала у другом полувремену, а питање победника је практично решено на крају треће деонице, после које је било 20 поена предности за домаћина.

Поред Јокића, у победничком саставу истакли су се и Џамајкл Грин са 20 поена и седам скокова, Џамал Мареј са 17 поена и четири асистенције и Мајк Портер са 15 поена и десет скокова.

Дебитовао је и недавно трејдовани Ерон Гордон, који је на терену провео 20 минута и дошао до учинка од 13 поена, два скока и једне асистенције.

На другој страни своју екипу је вукао Треј Јанг са 21 поеном, пет скокова и седам асистенција. Данило Галинари је додао 14, а Џон Колинс 11 поена.