Бјелица и Драгић први пут играли заједно – памти се само победа Мајамија

© AP Photo / Rich PedroncelliСрпски кошаркаш Немања Бјелица против Мајамија
Српски кошаркаш Немања Бјелица против Мајамија - Sputnik Србија, 1920, 30.03.2021
Српски кошаркаш Немања Бјелица дебитовао је у дресу новог клуба Мајами Хита, и то у победи над Њујорк Никсима резултатом 98:88.

Ипак Немања Бјелица за пет минута проведених на паркету није погодио кош ривала, остварио је само скок, док је бледу партију пружио и Горан Драгић.

​Словенац је већ дуже време ровит, не игра у препознатљивом ритму, а за све је крива повреда. Драгић је за 24 минута проведених на паркету имао учинак од свега четири поена, пет скокова и две асистенције.

Српски кошаркаш Алексеј Покушевски - Sputnik Србија, 1920, 30.03.2021
„Српски једнорог“ се разгоропадио, али није могао сам против Дончића и Даласа /видео/
С обзиром на то да Бјелица и Драгић нису показали ништа спектакуларно у првом заједничком мечу, Мајами је до победе над Никсима водио Батлер са 27 поена уз шест асистенција и пет скокова, пратио га је Адебајо са 20 поена и монструозних 17 скокова.

У редовима Њујорка истакао се Рендл са 22 поена, осам скокова и три асистенције.

Интересантно, некада „српски Сакраменто“, који сада у својим редовима више нема ни Богдана Богдановића ни Немању Бјелицу, се осилио, па је забележио седму победу на претходних осам утакмица, а нова жртва био је Сан Антонио - 132:115.