Боби гледао феноменалног Дончића, Бјелица без праве шансе у Мајамију

© AP Photo / Steve DykesСловеначки кошаркаш Лука Дончић у дресу Далас Маверикса
Словеначки кошаркаш Лука Дончић у дресу Далас Маверикса - Sputnik Србија, 1920, 01.04.2021
Кошаркаши Далас Меверикса победили су Бостон Селтиксе 113:108, а утакмицу је обележио словеначки кошаркаш Лука Дончић са 36 поена и сјајних 11/15 из игре.

Српски кошаркаш Бобан Марјановић није добио шансу на овом мечу, али је зато Дончић потврдио да се већ два месеца налази у сјајној форми, након што није на најбољи начин отворио сезону.

Репрезентативац Словеније мучио се на старту године, проценти су му били лоши, поготово за три поена, али пребродио је те муке и од фебруара игра феноменално.

Дончић је на терену провео 35 минута и остварио је учинак од 36 поена, осам скокова и пет асистенција, шутиравши из игре 11/15, односно ван линије 7,24 7/11.

Имао је проблема са изгубљеним лоптама, чак осам их је „продао“, али то није утицало на резултат, те је Далас остварио 25. победу у 46 одиграних утакмица.

Маверикси су утакмицу преломили до полувремена на ком су имали 19 поена предности. Бостон је у наставку меча успео да се врати, али касно су кренули да играју и на крају су само ублажили пораз – 113:108.

Претходне, за разлику од Марјановића, на терену се нашао Немања Бјелица, али на паркету је био свега пет минута, те и даље пролази кроз процес навикавања на нови систем, саиграче...

Бјелица је и у дебију одиграо пет минута, те и даље чека на прве поене у дресу франшизе са Флориде.

Мајами је у неизвесној утакмици победио Индијану 92:87, а предводио их је Данкан Робинсон са 20 поена, Батлер је убацио 18, Хиро 17, а Адебајо 16 поена.

Оклахома Алексеја Покушевског славила је против Торонто Репторса, али у саставу није било талентованог српског кошаркаша јер је имао контакт са зараженом особом на вирус корона, те мора да буде неко време у изолацији.

Тандер је у четвртој четвртини сломио отпор противника добивши овај период са 26:14. Сјајну утакмицу одиграо је Мозес Браунс са 20 поена и 12 скокова, Михаилук је убацио 22, а Роби је имао 17 и 10 скокова.

Торонто је наставио са веома лошим партијама, те је претрпео чак 30. пораз у свега 48 утакмица.

Чикаго Булси чекају још на прву победу са Николом Вучевићем у тиму. Црногорски центар трећу утакмицу заредом је без тријумфа у дресу Чикага, а овога пута од њих бољи су били Финикс Санси – 121:116.

Вучевић је имао 24 поена и 10 скокова, али то је било недовољно да се победи сјајна екипа из Аризоне коју је предводио Девин Букер са 45 поена, четири скока и четири асистенције.