Поводом хапшења појединих ативаксера који се су оглашавали на друштвеним мрежама, Брнабић је на ТВ Пинк рекла да су лажне вести о вакцинацији нешто што грађане може коштати живота.
"Ако је и једна особа која је размишљала да се вакцинише и чула лажи па од тога одустала и умрла, то је кривично дело. Морамо озбиљно да се се бавимо овом темом, ово је питање националне државне безбедности", рекла је Брнабић.
Навела је да је на последњој седници Савета за националну безбедност основна тема била вакцинација, а да се о томе разговарало и у Скупштини Србије.
Премијерка је одбацила наводе да је председник Александар Вучић антиваксер, истакавши да је он јасно позвао грађане на вакцинацију и да је најавио да ће се ускоро вакцинисати.
"Вучић је желео да се вакцинише у тренутку када знамо да имамо довољно вакцина. Он сада отвара други круг масовне имунизације. То ће нам помоћи да дођемо до колективног имунитета", каже Брнабић.
Позивајући се на податке из Изрела, она је рекла да је довољно је да се вакцинише 56 одсто пунолетног становноштва да би се достигао колективни имунитет.
"Надам се да ћемо доћи до тога до краја јуна и да ћемо моћи да наставимо нормалан живот", навела је председница Владе Србије.
Подсетила је да се она прва вакцинисала, а да су то учинили и други званичници.
Поводом уласка појединих болница у ковид систем, Брнабић је рекла да је због тога важно да постоје мере.
"Разумем да је људима свега доста, али увек морамо да размишљамо и о здравственим радницима у ковид зонама који су под огромним притиском. Морамо да им помогнемо да би они могли да заштите животе грађана. Зато су важне мере", рекла је Брнабић.
Навела је да би у Србији, кад не би имала вакцине, добар информациони систем за пријављивање за вакцинацију и мере за спречавање ширења корона вируса, број новозарежних без сумње био већи од 10.000 дневно.
Председница Владе Србије каже да су нам вакцине помогле, да су нас спасле и помогле у томе да немамо толико рестриктивне мере као у Европи, односно да немамо забрану кретања и да привреда може да ради.