Партизан убедљив против Металца пред „вечити дерби“

© Фото : ФК Партизан / Мирослав ТодоровићФудбалери Партизана славе победу против Металца
Фудбалери Партизана славе победу против Металца - Sputnik Србија, 1920, 03.04.2021
Фудбалери Партизана победили су Металац 3:0 у 29. колу Суперлиге Србије, те су на најбољи могући начин направили увертиру пред дуел са Црвеном звездом.

Изабраници Александра Станојевића наставили су са одличним утакмицама у домаћем шампионату, те екипа из Горњег Милановца није имала никакве шансе на стадиону у Хумској.

Црно-бели рутински су победили Металац и, баш као Црвена звезда, у најбољем могућем расположењу чекају „вечити дерби“ који се игра седмог априла.

Партизан је до тријумфа дошао захваљујући головима Суме, Јојића и Марковића.

Сејдуба Сума први је начео мрежу противника у 44. минуту. Лазар Марковић је срушен у казненом простору, арбитар је показао на белу тачку, а одговорност је преузео офанзивни везни Партизана.

У другом полувремену домаћи фудбалери само су потврдили победу. У 54. минуту предност је дуплирао Милош Јојић.

Везни играч Партизана одузео је лопту на неких 35 метара од гола и потом је прецизним шутем у даљи доњи десни угао савладао голмана Металца.

Коначан резултат поставио је Лазар Марковић пет минута касније.

Искусни крилни нападач из прве је шутирао и рутински је погодио за 3:0.

До краја није било голова, те је Партизан заслужено уписао нова три бода.

Црно-бели су други са 74 бода, девет мање од Звезде, док је Металац десети са 38.

Звезда сигурна у Крушевцу пред утакмицу сезоне

Срби срушили Дортмунд, Влаховић решета, а гол сезоне дело је фудбалера Бачке /видео/

Косановић за Спутњик: Србија живи у фикцији /видео/