Партизан разбио Пантере уз бриљантну партију младе наде /видео/

© Фото : АБА лига/Партизан НИСКошаркаши Партизана током утакмице против ФМП-а
Кошаркаши Партизана током утакмице против ФМП-а - Sputnik Србија, 1920, 08.04.2021
Кошаркаши Партизана савладали су ФМП резултатом 97:74 у заосталом мечу 16. кола АБА лиге, а утакмицу је обележио млади Урош Трифуновић.

Црно-бели су и по други пут ове сезоне убедљиво савладали Пантере из Железника, те уписали 11. тријумф у регионалном првенству, укупно четврти у низу.

Подсетимо, Партизан је раније остао без икаквих шанси за пласманом у плеј-оф.

Најбољи актер утакмице био је двадесетједногодишњи Урош Трифуновић, Партизанов залог за будућност, који је постигао 22 поена (7/9 из игре), уз чак шест постигнутих тројки.

Већ после прве четвртине се могло наслутити да ће црно-бели доћи до још једне рутинске победе.

Одбрана домаћина је, пре свега, дошла до изражаја, па је после првих десет минута било 21:13.

​И у другој четвртини Партизан је био одличан дефанзивно, па је за полувреме примио свега 27 поена.

Расположен током другог квартала био је Ерик Мика, чијом заслугом је предност Партизана расла све брже и брже.

У завршници првог полувремена распуцао се млади Урош Трифуновић, који је тројкама нокаутирао ривала, па се на паузу отишло са 49:27.

​ФМП се коначно опустио у трећој четвртини, у којој је постигао само поен мање него за цело полувреме.

Утакмица је текла током „кош за кош“, што је више одговарало вицешампиону Србије, који је мирно чувао предност.

Гости из Железника су у једном тренутку успели да смање заостатак на испод 20 поена, али реалних шанси за повратак није било, па је после три четвртине било 75:53.

​Последњи квартал одигран је поприлично опуштено, без икаквог притиска, уз минуте за неке играче који их углавном не добијају.

Предност црно-белих у једном тренутку је порасла и на 30 поена, али је ФМП на крају успео да је смањи и да се „задовољи“ са минусом од 23 поена.

Поред поменутог Трифуновића истакли су се и Рашон Томас са 15, Ерик Мика са 13, Маркус Пејџ са 11 и Немања Дангубић са десет поена.

На другој страни бивши играч Партизана Марко Пецарски је био најефикаснији са 16 поена и седам скокова. Немања Ненадић је додао 13, док су по десет поена имали Хендс и Лазаревић.

Србин на удару у Хрватској: „Отерали легенду због њега, пао је са неба за 6.000 евра“