Још један дебакл Звезде – последњи поздрав Европи са претпоследњег места

© Фото : КК Црвена звездаОгњен Кузмић, кошаркаш Црвене звезде, пред меч са Албом у Берлину
Огњен Кузмић, кошаркаш Црвене звезде, пред меч са Албом у Берлину - Sputnik Србија, 1920, 08.04.2021
Кошаркаши Црвене звезде доживели су нови дебакл у Европи, пошто су у последњем колу Евролиге изгубили меч од Албе у Берлину резултатом 81:58.

Црвено-бели из Београда су овим резултатом завршили овосезонско учешће у Евролиги као претпоследњи, са десет победа и 24 пораза.

Алба се налази нешто изнад њих са 12 победа и 22 пораза, док је лошији од српског и немачког тима ове сезоне био само руски Химки.

Подсетимо, ово је био други пораз Звезде од Албе ове сезоне, пошто су Немци били бољи и у Београду, после продужетка, након што је Звезда прокоцкала предност од 14 разлике у последњој четвртини.

Црвено-бели се сада окрећу искључиво АБА лиги, а нешто касније и Суперлиги Србије, пошто у оба такмичења бране трофеј шампиона.

​Што се саме утакмице тиче, изабраници Дејана Радоњића су пристојно парирали ривалу само у првој четвртини.

Алба је добро отворила меч, стекла уводну предност, али су црвено-бели успели да се врате, пре свега успешним извођењем слободних бацања.

После прве деонице било је 24:22 за домаћина.

​Почетак друге четвртине донео је потпуни егал на неколико минута, али Алби није било потребно много времена да се поново резултатски одлепи.

Средином друге деонице предност домаћина постала је двоцифрена после неколико доста лоших нападачких минута за госте.

Лојд је недуго затим направио трећи фаул, чиме је додатно закомпликовао већ лошу ситуацију за свој тим, а Алба је наставила да меље.

На полувремену се већ могао наслутити коначни исход, пошто је Алба водила са огромних 49:30.

​Црвено-бели су у трећем кварталу поново успели да пруже пристојан отпор ривалу, али су успели само да зауставе "крварење" на тренутак.

Марко Симоновић је у завршници успео да погоди две везане тројке, али то његовом тиму није донело много тога.

Алба је имала спреман одговор, па је на крају треће четвртине било 66:46.

​Последњи кварта се могао описати као „одрађивање посла“, пошто је питање победника одавно било решено.

На крају, 81:58 за Албу, која је меч завршила серијом од 10:3.

Једини двоцифрени у српском тиму били су Џордан Лојд са десет поена и по два скока и асистенције и Марко Симоновић са 12 поена и две ухваћене лопте.

Нико више није постигао преко осам поена, колико је имао Огњен Добрић.

На другој страни најбољи појединац је био Пејтон Сива са 17 поена. Симоне Фонтекио је додао 13, а Маркус Ериксон 12 поена.