„То није сигнал за Русију, већ сигнал украјинским радикалиста. То је сигнал који би створио лажне илузије код тих људи“, оценила је она.
Пањина је такође подсетила и на то како Американци реагују у случају „блиског сусрета“ са Русима, те је поручила да је можда паметније суздржати се од понављања таквих ситуација.
„Таквих преседана је већ било у нашој историји, сетите се само паничну реакцију посаде америчког разарача `Доналд Кук` када му се још 2014. године наш авион Су-24 приближио. Мислим да би боље било и по саме Американце да не понављају такву ситуацију“, додала је.
Огласио се и Константин Затулин, такође представник Државне думе Русије који је рекао да нема потребе паничити будући да америчка ратна морнарица у последњих неколико година практично и „не излази из акваторије Црног мора“.
„Американци настоје да претворе Црно море у америчко језеро, међутим, шанса да се тако нешто догоди је практично непостојећа пре свега због конвенције из Монтреа којом је уређено када војни бродови земаља које не излазе на то море могу да уђу у њега и колико они тамо смеју да бораве“, навео је.
Он је такође казао и да је подизање тензија у близини руских граница „саставни део опште стратегије Вашингтона“.
„Москви је одавно већ познато каквим све могућностима Америка располаже стога нема никаквог разлога за панику“, закључио је Затулин.
Појачане активности НАТО-а у близини руске границе биле су тема ауторске емисије главне уреднице српске редакције Спутњика Љубинке Милинчић „Мој поглед на Русију“: