Магија Бенземе у „Ел класику“ /видео/

© AP Photo / Manu FernandezНападач Реал Мадрида Карим Бензема
Нападач Реал Мадрида Карим Бензема - Sputnik Србија, 1920, 10.04.2021
Карим Бензема и Тони Крос, фудбалери Реал Мадрида, били су најзаслужнији вођство Реал Мадрид на полувремену против Барселоне.

Сваки „Ел класико“ је важан, али овај је био веома битан јер се Реал и Барса налазе у директној трци за титулу, а опет оба тима заостају за Атлетико Мадридом, те су им три бода била неопходна.

Мадриђани су одлично отворили утакмицу и већ у 13. минуту дошли су до предности. Лукас Васкес послао је лопту казнени простор, а тамо је Бензема извео магију.

Петом је савладао Тер Штегена и „краљевски клуб“ је повео 1:0.

До другог гола, у мрежи Барселоне, није се чекало дуго. Играо се 28. минут када су Мадриђани имали одличну прилику из слободног ударца, који је био на неких 18 метара од гола.

Лопту је узео Тони Крос, снажно је шутирао, лопта је мало променила смер и голман каталонског клуба није имао шансу.

До краја полувремена резултат се није мењао, те је Реал са велика два гола предности отишао на петнаестоминутну паузу, а на крају је славио 2:1.

Кнежевић „вреле крви“ је изабрао прави пут, а за Спутњик каже: „Заувек уз Србију!“