Јокићев 60. трипл-дабл недовољан – Денвер се „распао“ кад је било најбитније /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић у дуелу са беком Бостона Маркусом Смартом
Никола Јокић у дуелу са беком Бостона Маркусом Смартом - Sputnik Србија, 1920, 11.04.2021
Српски кошаркаш Никола Јокић забележио је нови трипл-дабл – 60. у каријери и 14. ове сезоне – али његови Денвер Нагетси нису успели да упишу девету победу у низу.

Денвер није успео да настави да бриљира, па је доживео први пораз после осам узастопних победа. Серију су им прекинули Бостон Селтикси, који су их победили у гостима, резултатом 105:87.

Јокић је имао нову изузетну партију и трипл-дабл 17 поена (6/15 из игре), десет скокова, 11 асистенција и по једном украденом лоптом и блокадом.

​Потребно је истаћи и да је Бостон био без Евана Фурнијеа од битнијих играча, док је Денверу недостајала друга звезда екипе, плејмејкер Џамал Мареј.

Нагетси су одлично ушли у дуел и већ на самом старту дошли до двоцифрене предности, пошто су повели са 16:5.

Изабраници Мајкла Мелоуна су дуго чували предност која није претерано падала, али ни расла, па су на полувреме отишли са 51:45.

Српски центар је на паузи имао пет скокова и шест асистенција, али само три поена, па је било евидентно да ће морати да буде доста агресивнији у наставку.

​То је и учинио, те се екипа из Колорада поново резултатски одлепила, овог пута на +14.

Ипак, Бостон се није предавао, а изласком Јокића пала је игра и комплетне петорке Денвера, па су Селтикси серијом 16:1 успели да направи преокрет и поведу.

​Улазак Јокића није много помогао Нагетсима, пошто је српски центар у наредних пар минута четврте четвртине промашио три шута у низу.

Серија Бостона била је све већа и већа, а разлика све недостижнија и недостижнија, па су изабраници Бреда Стивенса на нешто више од три минута до краја имали двоцифрену предност.

​То је, како се испоставило, било довољно једној од најбољих екипа Истока да рутински приведе меч крају и оконча Денверову бајку.

Поред Јокића, највише код домаћина је показао Мајкл Портер јуниор, који је имао 22 поена и 11 скокова.

Факундо Кампацо је додао 14 поена уз четири асистенције, док је Вил Бартон имао 13 поена уз шест ухваћених лопти.

На другој страни најбољи поентер био је Џејсон Тејтум са 28 поена, уз којих је имао и десет скокова, док га је најбоље пратио Џејлен Браун са 20 поена и осам ухваћених лопти.

Денвер ће прилику да поправи утисак имати и у ноћи између понедељка и уторка, када гостује Голден Стејт Вориорсима.

„Српски снајпер“ у НБА – Богданових рекордних осам тројки за победу Атланте /видео/