Како је рекао, противници странке су ширили неистините информације о томе да је владајућа странка ГЕРБ (неформални коалициони партнер ВМРО у претходном парламенту) наводно куповала гласове Рома за ВМРО.
„Као друго, ради се и о нашем учешћу у извршној власти. То исцрпљује могућности странке. Немогуће је урадити све што би желели за један мандат, иако смо ми, као парламентарна група, и ја, као министар одбране, учинили максимум – по први пут смо заиста спровели оно о чему смо деценијама говорили – да не треба подстицати наталитет у ромским заједницама, него младе, радничке породице“, рекао је он у интервјуу за „бТВ“.
Он је прокоментарисао и запажање водитељке о томе да коалиција са владајућом странком ГЕРБ, по правилу, води ка томе да њени коалициони партнери не улазе у следећи парламент.
„Било какво учешће у влади носи негативне последице, јер бугарски политичари током избора деле обећања у као на ромској свадби – и коња и кола, и да ће све бити одмах ујутру. Када избори прођу они забораве на своја обећања. Код људи се ствара негативан став. Свака влада се троши. Према свакој влади која је успела да заврши четворогодишњи мандат стварали су се негативни ставови. Тако да је вероватно таква коалиција (са ГЕРБ) донела негативне последице. Али задржаћу толерантан тон“, рекао је министар.
Раније је Каракачанов више пута покретао питање интеграције ромског насеља у бугарско друштво и предлагао је свој концепт тога.
Према последњем попису становништва из 2011. године, Турци чине другу по величини етничку групу у Бугарској – 8,8 одсто, трећу Роми (4,9 одсто).
Прочитајте још: