О том документу, рекао је, као незваничном је расправљано у Бриселу прошлог месеца, а придружиле су му се Словенија, Мађарска, Бугарска, Грчка.
У том документу је, додао је, наведене државе заузеле су став да БиХ добије статус кандидата за чланство чим за то испуни све услове.
Логар је коментарисао и то што је у БиХ медијима процурела информација да је председник Словеније Борут Пахор током посете БиХ у марту питао да ли је могуће мирно раздруживање Босне и Херцеговине. Он је рекао да је то „дипломатски кикс“.
"Крајње је необично да је највиша комуникација представника двеју држава објавила у медијима", казао је и упозорио:
"Ако неко каже информацију која је изречена у затвореном кругу између представника двеју држава, тиме се крши дипломатски кодекс".
С тим у вези је рекао и да је зато погрешна одлука БиХ да због наводног политичког скандала око наводног необавезујућег документа на разговор позове амбасадорку Словеније Зорицу Букинац, јер је, сматра, требало да буде обрнуто - морала је да реагује Словенија, пренела је Хина.
Истакао је да Словенија ни под Јаншином владом није мењала стратегију у спољној политици и према региону Западног Балкана, која ће и под њеним председавањем Савету ЕУ остати високо на листи приоритета, као и да Словенија подржава европеизацију целе регије.
Прочитајте још: