Звезда кроз драму до финала Купа Србије /видео/

© Фото : ФК Црвена звездаФудбалери Црвене звезде прослављају гол против Новог Пазара
Фудбалери Црвене звезде прослављају гол против Новог Пазара - Sputnik Србија, 1920, 21.04.2021
Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у финале Купа Србије пошто су у полуфиналном дуелу савладали Радник из Сурдулице са 2:1.

Звезда ће у финалу Купа Србије играти против победника дуела ПартизанВојводина.

Црвено-бели су у претходном мечу две екипе до голова дошли тек у другом полувремену, па су поучени претходним искуством извршили јачи притисак на самом старту.

То им се исплатило већ у другом минуту, када је Немања Милуновић главом послао лопту иза леђа младог Стефана Ранђеловића, момка који је пре пар дана Звезди одбранио два пенала.

Судија Ђорђић је проценио да на акцију није утицао Секу Саного, који је био у очигледном офсајду, па је сумњив погодак, ипак, признат.

Црвено-бели су наставили да озбиљно притискају изабранике Славољуба Ђорђевића, али су они успевали да одбијају атаке противника.

Ипак, домаћину није било потребно много времена да дође до другог поготка.

У 34. минуту центрирао је Ел Фарду Бен, а лопта је некако дошла од Дијега Фалчинелија, који ју је сместио тачно у мету.

Већ на самом старту другог дела игре Звезда је могла до 3:0, али пошто је Фалчинели промашио добру шансу, уследила је казна.

Радник је успео да смањи предност ривала преко Макарића и унесе драму на „Маракану“.

Изабраници Дејана Станковића нису се надали развоју ситуације који их је умало оставио без финала Купа.

Радник је у два наврата током другог полувремена имао две колосалне шансе: прво преко Стаменковића, који је имао малтене празан гол пред собом, а онда преко Даноског, који је погодио пречку.

Испоставило се да ту није био крај драме, али и да Радник никако није имао среће.

У надокнади времена још једном се затресао оквир гола црвено-белих, али лопта никако није хтела у мрежу, па је остало 2:1.

► Ђорђевић за Спутњик о чуду на „Маракани“: Кад си поштен и храбар, онда те Бог награди

► Пикси за Спутњик: Богати хоће хлеба преко погаче