Партизан се опростио од очајне сезоне, али помогао Чачанима /видео/

© Фото : АБА лига/Партизан НИСКошаркаши Партизана током утакмице против ФМП-а
Кошаркаши Партизана током утакмице против ФМП-а - Sputnik Србија, 1920, 26.04.2021
Кошаркаши Партизана победили су Сплит на домаћем терену резултатом 80:58 и тиме се опростили од овосезонског издања АБА лиге.

Црно-бели су регионално такмичење завршили са пет узастопних тријумфа, али на тек седмој позицији, далеко од плеј-офа.

Са друге стране, помогли су Борцу из Чачка за опстане у АБА лиги, пошто се направио троугао између Борца, Сплита и Крке, у којем је хрватски клуб најгори.

То значи да ће Сплит играти бк у највишем рангу са неком од екипа из АБА 2 лиге, док је од раније познато да је испала Приморска.

Што се тиче утакмице, изабраници Александра Матовића, привременог тренера клуба из Хумске, су већ у првој четвртини малтене решили питање победника.

​Одличном игром на обе стране терена дошли су до великих +13 после уводних десет минута (26:13).

Одбрана црно-белих била је још боља у другом кварталу, пошто су након 13 примљених поена у првој деоници, у другој противнику допустили свега осам.

​На крају првог полувремена било је огромних +21 за домаћина (42:21).

Партизан је себи допустио мањи пад у трећој и четвртој четвртини, али се у питање победника ни у једном тренутку није сумњало.

​Гости из Хрватске су освојили трећи квартал и смањили предност (61:43), али на крају нису могли да побегну од „метле“, пошто је по истеку последњег минута било 80:58.

Најбољи код победника били су Огњен Јарамаз и Маркус Пејџ са по 13 поена и по четири асистенције. Исткали су се и Ерик Мика са 12 поена и Рашон Томас са 11 поена и девет скокова.

На другој страни двоцифрени учинак су забележили Лука Бабић са 13 и Марко Луковић са 12 поена.