Звезда освојила титулу и исписала историју клуба!

© Фото : ФК Црвена звезда Фудбалери Црвене звезде
Фудбалери Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920, 29.04.2021
Фудбалери Црвене звезде победили су Војводину 1:0 у дербију 34. кола Суперлиге Србије, чиме су и математички обезбедили четврту узастопну титулу шампиона Србије – укупно 32.

Изабраницима Дејана Станковића била је потребна победа како би четири кола пре краја обезбедили титулу – и то су успели чиме су исписали историју клуба.

Клуб из Љутице Богдана никада није освојио четири титуле заредом, те ће овај, 29. април 2021, бити уписан златним словима у историју црвено-белих.

Једини стрелац на мечу био је фудбалер Војводине Синиша Саничанин који је у 13. минуту постигао аутогол. Штопер екипе из Новог Сада је уклизао како би спречио центаршут, али преварио је голмана и лопта је завршила у мрежи Војводине.

До краја полувремена оба тима имала су по шансу, али мрежа је мировала, те се на петнаестоминутну паузу отишло са голом предности Звезде.

У наставку утакмице није било много прилика, а у 60. минуту виђена је немила сцена када је Ђурић оштро стартовао над Николићем.

Арбитар није имао дилему и показао му је директан црвени картон.

До краја утакмице резултат се није мењао, међутим, могао јер је у надокнади времена Војводина је умало шокирала актуелног шампиона Србије.

Мркаић је одлично скочио у казненом простору Звезде, а Немања Милуновић је са гол линије избацио лопту.

То је била последња шанса, те је клуб из Љутице Богдана уписао три бода и дошао до 32. титуле, а четврте заредом.