00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
ОД ЧЕТВРТКА ДО ЧЕТВРТКА
17:00
60 мин
МИЉАНОВ КОРНЕР
20:00
60 мин
ОРБИТА КУЛТУРЕ
10:00
120 мин
ДОК АНЂЕЛИ СПАВАЈУ
Мати Злата Пантелић: Све сам те срцем схватио
16:00
60 мин
СПУТЊИК ИНТЕРВЈУ
Поетика књижевног дела Горана Петровића: франкофона рецепција и европски контекст
17:00
30 мин
ЕНЕРГИЈА СПУТЊИКА
Да ли је Европски суд имун на ЕУ коју је тужила швајцарска компанија „Северни ток 2“
17:30
30 мин
ЈучеДанас
На програму
Реемитери
Студио Б99,1 MHz, 100,8 MHz и 105,4 MHz
Радио Новости104,7 MHz FM
Остали реемитери

„Љубоморан си?“ Полемика Рогозина и чешког твитераша о космичком центру

© POOL / Уђи у базу фотографијаГенерални директор руске свемирске корпорације "Роскосмос" Дмитриј Рогозин
Генерални директор руске свемирске корпорације Роскосмос Дмитриј Рогозин - Sputnik Србија, 1920, 29.04.2021
Пратите нас
Информација о изградњи руског Националног космичког центра који би, према најавама, осигурао радна места за 20.000 инжењера, навела је једног чешког твитераша да пројекат назове Потемкиновим селима, а шефа руске космичке агенције Дмитрија Рогозина - шаљивџијом. Рогозин му није остао дужан, и његов коментар је, на чешком, оценио као љубомору.
„Љубоморан си? Раније је у Чехословачкој било доста погона и талентованих инжењера. Сада су остали само такви људи као што си ти“, написао је Рогозин на Твитеру.

​Национални космички центар гради се у Москви. У центру, који заузима површину од 250.000 квадратних метара, до 2023. године биће ангажовано минимум 20.000 инжењера.

​Пројекат треба да буде завршен 2022. године.

Прочитајте још:

Све вести
0
Да бисте учествовали у дискусији
извршите ауторизацију или регистрацију
loader
Ћаскање
Заголовок открываемого материала