Јокић је био фантастичан, али је Хрват уништио Денвер! /видео/

© AP Photo / Rick BowmerНикола Јокић током дуела против Јуте
Никола Јокић током дуела против Јуте - Sputnik Србија, 1920, 08.05.2021
Никола Јокић је одиграо фантастичан меч против Јуте Џез, али је његову партију потпуно засенио хрватски кошаркаш Бојан Богдановић.
Јута је на домаћем терену савладала Денвер Нагетсе резултатом 127:120 и остала на првом месту Западне конференције.
Јокић је меч завршио са 24 поена (9/11 из игре), девет скокова, две украдене лопте и чак 13 асистенција.
Ипак, искусни репрезентативац Хрватске Богдановић је забележио партију каријере, пошто је имао рекордних 48 поена (16/23 из игре) и осам скокова, уз чак осам погођених шутева за три поена.
Нагетси су боље ушли у меч и у једном тренутку прве четвртине имали и двоцифрену предност, али се Јута брзо консолидовала, па чак и повела.
Прва четвртина била је изузетно ефикасна, с обзиром да је током првих 12 минута виђен чак 81 поен.
Екипе су се константно смењивале у вођству и током друге и током треће деонице, па је било очекивано да до краја меча буде виђен потпуни егал.
Денвер је на крају треће четвртине водио са једним поеном разлике, након чега је Јокић изашао са терена, а када се вратио – било је +6 за Јуту.
​Наш репрезентативац је наставио да буде кључни део сваког напада своје екипе, али екипа из Колорада никако није успевала да ухвати потпуни резултатски прикључак.
Миљанов корнер - Sputnik Србија, 1920, 07.05.2021
Анализа предстојеће кошаркашке „луднице“, али и (не)успеха Звезде и Партизана /видео/
На 18 секунди до краја су имали напад да евентуалном тројком колико-толико покушају да угрозе противника, али је Богдановић украо лопту Јокићу, а затим решио све недоумице са линије пенала.
Поред феноменалног Хрвата, у победничком саставу истакли су се Џордан Кларксон са 21, Руди Гобер са 14 и Џорџ Нијанг са 13 поена.
Најбољи стрелац Денвера био је Мајкл Портер јуниор са 31 поеном. Пол Милсап је постигао 19, а Остин Риверс 18.