Анђушића славе у Француској – 30 поена и тројка за продужетак! /видео/

© Фото : FIBAДанило Анђушић
Данило Анђушић - Sputnik Србија, 1920, 15.05.2021
Данило Анђушић, кошаркаш француског Бурга, одиграо је сјајну утакмицу у победи на Бузаком после продужетка – 92:86.
Анђушић игра сјајну сезону у француском клубу, лидер је екипе и у плеј-офу бориће се за титулу, а против Булзака направио је сјајан увод у плеј-оф.
Од друге четвртине Бург је константно губио, у последњој четвртини имали су и девет поена заостатка (70:79), али су на волшебан начин успели да се врате и унесу драму у меч.
У последњем минуту виђена је велика неизвесност, а гости су могли да уведу меч у пенал завршницу јер су имали +3 на 10 секунди до краја меча. Одлучили су да не праве фаул и погрешили су.
Лопта је дошла у руке бившег играча Партизана који је финтом направио простор за шут и на пет секунди до истека погодио је тројку, 82:82.
​Ушло се у продужетак и ношени енергијом с краја продужетка, кошаркаши Бурга сломили су отпор противника, те победили 92:86.
Анђушић је одиграо сјајан меч, постигао је 30 поена и био је најзаслужнији за тријумф домаћина. Солидан је био и Ашћерић са осам поена, док је Омић остварио учинак од 22 поена и 15 скокова.
После 25 одиграних утакмица, Бург има скор 17/8, а Булзак 4/21.