Звезда се коцкала са +15, али повела у финалу!

© Фото : АБА лига/Црвена звездаДетаљ са утакмице Црвена звезда Будућност у финалу АБА лиге
Детаљ са утакмице Црвена звезда Будућност у финалу АБА лиге - Sputnik Србија, 1920, 16.05.2021
Црвена звезда је победила Будућност у првом мечу финала АБА лиге резултатом 82:78.
Црвено-бели су одбранили домаћи терен и повели са 1-0 у великом финалу, те остварили први тријумф од потребна три за освајање трофеја и пласман у Евролигу.
Други меч серије игра се поново у Београду, 18. маја од 20.30 часова.
​Почетак утакмице био је доста тврд, на мали број поена, а прва се минимално одлепила Звезда после техничке и тајм-аута Дејана Милојевића, тренера гостију.
Актуелни шампион је успео да дође и до +9 на неколико минута до краја прве деонице, али је уследила фуриозна серија Подгоричана, па се на прву паузу отишло у егалу – 20:20.
​И почетак друге деонице био је резервисан за промашаје, којих је било у изобиљу, па је први поен дошао тек после скоро три минута.
Друга деоница наставила је да тече у егалу. Предност црвено-белима вратио је Лојд тројком уз фаул, али је онда Лендри Ноко добио трећи фаул.
Лојд је наставио да доминира, предност Звезде је поново порасла, а овог пута се и зауставила без одговора са друге стране, па је на полувремену било 44:38.
​Почетак треће четвртине је, за разлику од претходне две, припао Будућности, која је на 15 минута до краја и даље успевала да одоли притисцима ривала.
Ипак, у том тренутку уследила је фуриозна серија Звезде, којом је домаћин дошао до двоцифрене предности.
После три четвртине је било 63:55 за изабранике Дејана Радоњића.
​Предност Звезде је наставила да расте и у последњем кварталу. После тројке и украдене лопте Добрића било је чак 15 разлике за Звезду.
У тим тренуцима деловало је као да је меч готово, а нико није очекивао да ће Будућност да успе да одговори.
Међутим, на два минута до краја било је само четири поена предности за Звезду.
На 28 секунди је Петар Поповић погодио полагање за 80:78 за Звезду, али је после фаула Лојд погодио оба бацања.
Тројку за наду промашио је Кобс, а после дефанзивног скока Добрића све је било готово.
Најбољи актер меча био је Џордан Лојд са 23 поена, шест скокова и пет асистенција, док га је у стопу пратио Огњен Добрић са 23 поена и шест ухваћених лопти.
Дејан Давидовац је постигао 12 поена, док нико више у Звезди није био двоцифрен.
Госте је у игри држао Вили Рид са 26 поена и десет скокова.
Никола Ивановић је додао 16 уз десет асистенција, док је Џастин Кобс имао осам, уз шест скокова и четири асистенције.