Барса? Реал? Не, Атлетико! /видео/

© AP Photo / Manu FernandezФудбалери Атлетико Мадрида славе гол против Ваљадолида
Фудбалери Атлетико Мадрида славе гол против Ваљадолида - Sputnik Србија, 1920, 22.05.2021
Фудбалери Атлетико Мадрида освојили су титулу шампиона Шпаније после драматичне завршнице и надигравања са Реал Мадридом у последњем колу.
Шпанска ЛаЛига је у последње коло ушла без шампиона, велика Барселона је одавно испала из трке, па су се за титулу борили Реал Мадрид, актуелни првак, и Атлетико Мадрид, који је имао два бода више.
Због бољег међусобног сусрета, Реалу је била потребна победа на домаћем терену против Виљареала, али и да Атлетико не савлада Ваљадолид на гостовању.
Жеље Краљевског клуба се нису испуниле, па је Атлетико освојио 11. титулу у својој историји после победе од 2:1.
​Домаћин је повео у 18. минуту преко Плане, а преокрет је дошао након што су Кореа и Суарес постигли голове у 57, односно 67. минуту утакмице.
Реал је успео да одради свој део посла, пошто је направио велики преокрет против Жуте подморнице и победи 2:1.
Атлетику је ово друга титула у ери тренера Дијега Симеонеа, прва од 2014. године.
Из ЛаЛиге испали су Уеска, Ваљадолид и Еибар. У Лигу шампиона ће, поред Барсе, Реала и Атлетика, и Севиља.
У Лиги Европе ће играти Реал Сосиједад и Бетис, док ће Виљареал морати да се задовољи играњем у Лиги конференција.