Лендри Ноко, Марко Симоновић и Огњен Добрић – КК Црвена звезда - Sputnik Србија

Звезда победила Будућност и освојила АБА лигу у паклу Пионира!

Кошаркаши Црвене звезде освојили су АБА лигу, пошто су у петој утакмици финала победили подгоричку Будућност – 67:60.
Црвено-бели освојили су пети титулу на Јадрану, а меч је преломио Џордан Лојд тројком на 30 секунди до краја утакмице.
У дворани „Александар Николић“ било је око пет хиљада навијача којима иду велике заслуге за тријумф јер су од првог до последњег минута бодрили своје играче.
View this post on Instagram

A post shared by Uncle Screw (@uncle.screw)

На терену је било веома тврдо, видели смо мало лаких поена и ни у једном тренутку на семафору није била двоцифрена предност. Звезда је углавном водила, али Будућност је пружала жесток отпор и разлика је углавном била између два и шест поена.
Најефикаснији у победничком тиму био је Лендри Ноко који је имао 17 поена и 12 скокова. Пратио га је Лојд са 15, док је Добрић убацио 12. Код гостију истакао се Кобс са 21 поеном, док је подбацио Данило Николић који се није уписао у листу стрелаца.
На почетку утакмице играло се веома тврдо. Поени су се, жаргонски речено, „порађали“ и на семафору смо углавном гледали егал.
Лојд је јако лоше ушао у утакмицу и Радоњић је убрзо морао да га замени. Добрић је ушао и унео нову енергију, те је почетком друге четвртине предност домаћина била и +7, 22:15.
Серију црвено-бели прекинуо је Никола Ивановић и до краја полувремена резултат се није много мењао. Кошеви су се тешко постизали и утисак је да је Звезда пропустила шансу да створи осетнију предност.
На крају, Лојд је првим поенима на мечу поставио коначних 33:28 после двадесет минута игре. Ноко је до полувремена био најефикаснији играч Звезде са 10 поена, а исто толико постигао је и Кобс у редовима Будућности.
Током треће четвртине гледали смо пресликану кошарку. Мало поена, јаке одбране и минимално вођство црвено-белих, те се у последњу деоницу ушло са +4, 53:49.
У четвртој је уследила драма. Домаћи кошаркаши налазили су се у предности, међутим, никако нису могли да се одлепе и утисак је био да ће се Будућност некако вратити у меч и преокренути. Тако обично бива када се противник на време не сломи.
Ипак, Подгоричани нису имали снаге, а један од кључних кошева постигао је Марко Симоновић. На резултату 55:51, Симон је погодио тројку и тиме донео великих +7. До краја су успели да задрже исту предности и славе 67:60.
Утакмицу сте могли да пратите путем нашег блога.
20:39 28.05.2021
20:10 28.05.2021
22:45 28.05.2021
22:23 28.05.2021
22:18 28.05.2021

Џастин Кобс погодио је уз фаул, али је промашио додатно слободно бацање.

Џордан Лојд!

Тројка Американца за великих +8! Звезда је пред титулом.

Дел Вале је погодио два бацања, 66:60.

22:15 28.05.2021

Ноко није успео да поентира, напад имају гости.

Ивановић прави фаул у нападу и лопта је за црвено-беле.

Ленгстон Хол је изгубио лопту, а на срећу је Дела Вале промашио тројку.

22:14 28.05.2021

Поентира центар Звезде поред Митровића, 63:56. Будућност није искористила напад, тројку је промашио Николић. Улазимо у последња два минута.

22:13 28.05.2021

Промашио је Џастин Кобс, али непрецизан је и Џордан Лојд. Утисак је да су Звезди потребна још четири коша како би сломила отпор Подгоричана. Лука Митровић смањује, 61:56.

22:11 28.05.2021

Отворен шут промашио је Данило Николић.

Лендри Ноко има два слободна бацања. Погодио је једно, 61:54.

22:10 28.05.2021

Ноко је закуцао лопту, међутим, Дела Вала враћа наду Будућности, 60:54.

22:07 28.05.2021

Експлодирао је Пионир после тројке искусног Симоновића, 58:51! На другој страни није успео да погоди Поповић.

Кораци Добрића, лопта је за Будућност.

22:04 28.05.2021

Постиже их Џордан Лојд! Тајм-аут Будућност.

Бацања има Зоран Николић, фаул Џордана Лојда. Погодио је оба, 55:51.

22:00 28.05.2021

Звезда у првом минуту није успела да постигне кош, али није ни Будућност. Очекује нас десет дугих минута.

Огњен Добрић није успео да погоди тројку. Изгледа да поена неће бити ни у другом минуту ове деонице.

21:55 28.05.2021

Велика борба и драма очекује нас у трећој четвртини!

21:52 28.05.2021

Поентира Кобс и сада је само -2, 51:49. Тајм-аут Радоњић.

Добрић је промашио, али ту је био Кузмић да поправи, 53:49.

21:48 28.05.2021

Лојд је погодио два слободна бацања, а затим је Дела Вале изгубио лопту након чега је у контри поентирао Волден, 51:45. Тајм-аут Милојевић.

У последњој секунди напада Митровић поентира, 51:47.

21:44 28.05.2021

Искусни играч Звезде одиграо је одлично и Дела Вале није успео да погоди.

На другој страни Кузмић закуцава за +6, 47:41.

Велика грешка Добрића и Ускоковића, те Будућност из једног поседа смањује на -2, 47:45.

21:42 28.05.2021

Промашио је зицер, али је дошао до лопте у нападу и исправио се, 45:39.

Еџим је погодио оба бацања, 45:41. Џордан Лојд није успео да поентира и напад је за госте.

21:40 28.05.2021

Никола Ивановић погодио је оба слободна бацања, 43:39. Добрић није успео да поентира, те Будућност има напад. Кобс је промашио шут са полудистанце.

21:36 28.05.2021

Ноко је поправио промашај Лојда и погодио за +7, 41:34.

Кобс је смањио на -4, 41:37, а затим Ленгстон Хол поентира, 43:37.

21:34 28.05.2021

Американац постиже прве поене за црвено-беле, 35:32. Николић закуцава за -1, 35:34.

Лојд је расположен на старту другог полувремена! Тројка уз фаул, 39:34.

21:32 28.05.2021

Зоран Николић је поентирао на почетку треће деонице, 33:30.

Црвено-бели нису искористили напад, док је Кобс смањио на -1, 33:32.

21:16 28.05.2021

Џордан Лојд поентирао је на крају полувремена, те се на петнаестоминутну паузу иде са +5 Звезде, 33:28.

Ноко је најефикаснији код домаћина са десет поена, Добрић је постигао девет, а Кузмић четири. На другој страни Кобс има 10, а Ивановић 6.

21:11 28.05.2021

Бек Звезде није успео да поентира на истеку напада, а на срећу домаћина ни Будућност није поентирала.

21:07 28.05.2021

Кобс је поентирао уз фаул Симоновића, а на другој страни Добрић је из другог покушаја погодио и донео Звезди +4, 30:26.

21:04 28.05.2021

Лендри Ноко поентирао је за +6, 26:20.

Ивановић погађа нову тројку и смањује, 26:23. Огњен Добрић није успео да поентира преко Луке Митровића.

21:01 28.05.2021

Американац има 0/6 из игре.

Лазић поправља и постиже нове поене, 24:20.

21:00 28.05.2021

Никола Ивановић погодио је тројку за -4, 22:18.

Лојд је поново извео лош потез, те је напад за госте. Будућност поентира са линије за слободна бацања преко Кобса, 22:20.

20:58 28.05.2021

Екипа из Подгорице без поготка у другој четвртини. Муче се Подгоричани.

Нови кош Огњена Добрића, 22:15.

20:55 28.05.2021

Ускоковић је сјајно пронашао Кузмића који је закуцао неометан, 17:15.

Мелвин Еџим изгубио је лопту, док је Добрић у наредном нападу поцепао мрежицу за +5, 20:15. Тајм-аут Дејана Милојевића.

20:52 28.05.2021

Апић је промашио, а онда Џордан Лојд губи лопту. Очајна игра Звездиног Американца.

20:50 28.05.2021

Веома тврдо играло се у првој четвртини. Ниједна екипа није успела да пронађе прави ритам, те је после десет минута резултат 15:14.

20:48 28.05.2021

Лендри Ноко расположен. Нови поени центра Звезде, 15:11.

Никола Ивановић други напад заредом маши шут под кошем.

20:44 28.05.2021

Огњен Добрић поентирао је за +1, 12:11.

На другој страни непрецизан је био Џастин Кобс.

Тужно.

20:40 28.05.2021

Зоран Николић промашио је оба слободна бацања, а двојку није успео да погоди ни Лазић.

Тројку је затим погодио Кобс, те је Радоњић затражио први тајм-аут, 8:11.

Треба истаћи да се бившем капитену Звезде, Луки Митровићу, који игра за Будућност скандира веома погрдно, што је јако тужно.

Николић је поентирао поред Нока за 5:6.

Звезда је узвратила преко Бранка Лазића који је погодио тројку, 8:6. Митровић закуцава и доноси изједначење, 8:8.

20:36 28.05.2021

Чеврти промашај Американца. Овога пута је био зицер.

Није успела ни Будућност да поентира. Тврдо на старту дуела.

Бранко Лазић промашио је тројку, али је Ноко обезбедио нови напад. Лопта је дошла у руке Волдена који је погодио тројку, 5:4.

20:34 28.05.2021

Српски кошаркаш доноси минималну предност екипи из Подгорице, 2:4.

Џордан Лојд промашио је трећи шут заредом.

Зоран Николић прави фаул у нападу, добро се позиционирао Лазић.

20:33 28.05.2021

Поентирао је Ленгстон Хол. Простор му је направио Ноко и Американац је погодио шут са полудистанце.

Џастин Кобс постиже прве поене за госте, 2:2.

На другој страни нови промашај Џордана Лојда.

20:31 28.05.2021

Џордан Лојд није успео да поентира у првом нападу. Ни Будућност није искористила напад.

Али и против епидемиолошких мера.

20:29 28.05.2021

Петорке излазе на терен.

20:24 28.05.2021
Милан Борјан дошао да подржи КК Црвена звезда - Sputnik Србија

Милан Борјан дошао је у дворану „Александар Николић“.

20:23 28.05.2021

Слика од пре две године када је Звезда у петој утакмици згазила Будућност.

20:20 28.05.2021
20:19 28.05.2021

„Очекује нас пета утакмица, верујем да ко буде боље изнео притисак важности меча, да ће имати веће шансе да победи. Обе екипе су на гостовањима имале шансу за победу, нису их искористиле. Видећемо да ли ћемо успети да победимо на страни.“

„Сви знамо колико је то значајно за нас. Ником није било пријатно што смо дуго играли у амбијенту изазваном због короне. Имали смо прилике да играмо пред навијачима, подршка је значила у Пиониру, као што је екипи Будућности значила у Подгорици. Очекујем да добијемо још једну велику подршку, да нас навијачи бодре и помогну да сви заједно дођемо до још једне победе“, рекао је Радоњић.

20:16 28.05.2021