Фудбалери Челсија славе гол против Манчестер ситија у финалу Лиге шампиона - Sputnik Србија

Чета Романа Абрамовича је на крову Европе! /видео/

Фудбалери Челсија победили су Манчестер сити у финалу Лиге шампиона резултатом 1:0.
Челси је други пут у историји, први после 2012. године, освојио Лигу шампиона, док је Сити поражен у свом првом, историјском финалу.
Гол одлуке за клуб Романа Абрамовича постигао је немачки везиста Каи Хаверц у 42. минуту утакмице.
Утакмицу је обележила и повреда Кевина Де Брујнеа, најбољег играча Ситија и једног од најбољих фудбалера на планети, који је у сузама напустио меч после старта Антонија Ридигера у другом полувремену.
Финале Лиге шампиона је почело у веома брзом ритму, са доста прилика на обе стране, а прву је имао Челси.
Тимо Вернер се обрукао у десетом минуту утакмице када из сјајне позиције није успео ни да шутне лопту ка Едерсону, да би неколико минута касније пропустио још једну шансу.
Све до 27. минута играло се доста мирно, када је виђена најбоља прилика на утакмици после Вернерове. Млади Фил Фоден је изашао у ситуацију један на један, али је допустио да га противник сустигне, баш као што је био случај и са Рахимом Стерлингом у ранијем току дуела.
У 39. минуту се повредио штопер Челсија Тијаго Силва и морао да напусти терен, а убрзо је виђен и моменат који је, како се испоставило, одлучио победника.
Феноменалан пас Мејсона Маунта преварио је Зинченка и дошао до Хаверца, који је сјајним дриблингом избацио истрчалог Едерсона и послао лопту у мрежу Ситијевог гола.
Челси је на полувреме отишао са 1:0.
​Друго полувреме почело је слично као и прво – са доста напада на обе стране, али без конкретних шанси.
У 56. минуту Ридигер је безобразно ушао у путању Де Брујнеа, који је на њега натрчао главом, повредио се и недуго затим у сузама напустио терен.
Неколико минута касније играчи Ситија су скочили на судију Лахоза тражећи једанаестерац јер је лопта погодила Риса Џејмса у руку, али најстроже казне није било јер је енглески бек лопту прво захватио грудима.
Сити је у завршници у потпуности преузео иницијативу, дозвољавајући Челсију да дође до лопте тек после добре одбране, али Плавце то није спречило да дођу до нове колосалне шансе.
Амерички репрезентативац Кристијан Пулишић, који је заменио Вернера, у 73. минуту је могао да реши питање победника, али није успео да надмудри Едерсона у ситуацији један на један.
​Грађани су наставили да нападају све до краја утакмице, али никако нису успевали да дођу ни до завршног паса, ни до завршног ударца.
Челси се одлично бранио, па промене резултата није било ни после седам минута надокнаде, те је Челси поново постао првак Европе.
Уз Спутњик сте могли да испратите најзанимљивије детаље финала уживо:
22:57 29.05.2021
22:36 29.05.2021
21:01 29.05.2021
20:29 29.05.2021
22:56 29.05.2021

Челси је други пут у историји шампион Европе!

Каква прилика! Махрез је ухватио лопту на волеј, Менди ју је непомично гледао, али је на крају она отишла тик преко гола!

22:50 29.05.2021
22:49 29.05.2021

Сити наставља да напада! Много комешања пред голом Челсија, много играча Ситија у казненом простору ривала, али ни из овог напада није дошло до шута у оквир гола, иако је неколико играча Ситија имало прилику да шутне.

Остаје 1:0...

22:48 29.05.2021

Челси чува време и покушава да што дуже има лопту у свом поседу. Сити напада, али не успева да шутне ка голу противника.

22:41 29.05.2021
22:38 29.05.2021

Сити напада често, али јалово. Тухел мења па је уместо Маунта у игри хрватски репрезентативац Матео Ковачић.

22:35 29.05.2021

Искусни Агуеро улази уместо Стерлинга да одигра последњих 15-ак минута.

22:32 29.05.2021

Резервиста Пулишић, први Американац у финалима Лиге шампиона, ниује успео да реши ситуацију један на један са Едерсоном! Да је погодио мрежу противника вероватно би све било готово...

22:29 29.05.2021

Што се меч више ближи крају, то су играчи нервознији и емотивнији. Неколико доста грубих фаулова у последњих десетак минута, укључујућ и онај Ридигера због којег је Де Брујне завршио утакмицу.

Елем, чека се улазак Серхија Агуера, најбољег стрелца у историји Манчестер ситија.

22:28 29.05.2021

Поново је Сити припретио по боку, али је поново њихов напад завршен као и неколико претходних - сјајним стартом у последњој секунди једног од дефанзиваца Челсија, који је лопту избацио у корнер.

22:23 29.05.2021

Уместо Бернарда Силве на терену је Фернандињо у екипи Грађана.

Уместо Тима Вернера на терену је Кристијан Пулишић у екипи Плаваца.

22:20 29.05.2021

Фудбалери Ситија су скочили на судију Лахоза јер је лопта погодила Риса Џејмса у руку у његовом казненом простору. Међутим, пенала нема јер је лопта дефанзивца Челсија прво погодила у груди, па тек онда у руку.

22:19 29.05.2021

Памтиће се овај потез Ридигера, пошто најбољи играч Манчестер ситија не може да настави меч. Уместо њега ушао је нападач Габријел Жезус.

22:16 29.05.2021

Штопер Челсија Ридигер је намерно ушао у путању Де Брујнеа и нацртао се испред њега као да је зид. Де Брујне се главом закуцао у раме Немца, који је добио жути картон, и завршио на земљи, а већ неколико минута му се указује помоћ...

22:14 29.05.2021

Игра се брзо, али нема прилика у другом полувремену, за сада. Напади на обе стране уз неколико оштрих прекршаја, али без већих опасности по оба голмана.

22:05 29.05.2021
21:49 29.05.2021

По неколико прилика на обе стране. Вернер је сам могао да постигне два гола, док су на другој страни у изгледним шансама били Фоден и Стерлинг.

На је Челси повео после феноменалних потеза Маунта и Хаверца, па се може рећи да Плавци на паузи заслужено воде, али би исто било да је остало нерешено.

21:43 29.05.2021

Све је почело од голмана Мендија. Фантастично додавање Маунта ка Хаверцу које је преварило Зинченка, а онда феноменалан дриблинг Немца пред Едерсоном.

Хаврец је избацио голмана Ситија из игре и остао сам пред небрањеном мрежом противника и погодио за 1:0 за Плавце!

Иначе, први Хаверцов гол у каријери у Лиги шампиона...

21:39 29.05.2021

Искусни штопер Тијаго Силва мораће да напусти утакмицу у 39. минуту због повреде који је задобио приликом дуела са Фоденом. Уместо њега на трави Драгаа је млади Андреас Кристенсен.

Тијаго Силва (Челси) и Фил Фоден (Сити) у дуелу у финалу Лиге шампиона - Sputnik Србија
21:35 29.05.2021

Екипе играју нешто обазривије у овим тренуцима и остављају противнику мање простора за контре, па самим тим има и мање прилика. Због неколико грубљих фаулова имамо и првог уписаног у књижицу судије Лахоза, а то је везиста Ситија Илкај Гиндоан, који је добио жути картон.

21:28 29.05.2021

Право ниоткуда се отворило много простора за Сити. Де Брујне је проиграо Фодена, који се превише намештао пред Мендијем и дочекао да му Ридигер уклиза и изблокира шут!

Неколико сјајних прилика за сада, али мреже мирују...

21:22 29.05.2021

Али, не може да дође до изгледне прилике, пошто се Челси одлично брани. Нешто мирнији период меча у претходних пет минута.

21:14 29.05.2021

Поново је Вернер имао сјајну шансу, али је поново лоше реаговао. Овог пута је барем успео да шутне ка голу противника, али је Едерсон био добро постављен.

Непун минут касније немачки нападач је успео да дође у још једну шансу, шутне вероватно најбоље до сада, али погоди само спољни део мреже након што се лопта одбила од једног противника.

21:10 29.05.2021

Игра се офанзивно на почетку утакмице на Драгау! Вернер је имао све у својим ногама, али је промашио практично целу лопту када је требало само да је пошаље иза леђа Едерсона. Уследила је контра Ситија коју је у последњем тренутку пресекао брзоноги Чилвел клизећим стартом.

Из ове позиције нападач Челсија није успео ни да шутне ка голу:

21:08 29.05.2021

Феноменална асистенција голмана Ситија Едерсона ка Стерлингу, који се нашао у ситуацији један на један са Мендијем, али лоше одреаговао и допустио Џејмсу да га сустигне.

21:04 29.05.2021

Рубен Дијаш, најбољи играч Премијер лиге, је добро реаговао у петерцу своје екипе и отклонио прву потенцијалну опасност пред голом Ситија.

20:35 29.05.2021

Сада већ давне 2009. године, Пепова Барселона је избацила Челси у полуфиналу на контроверзно правило о голу у гостима.

20:33 29.05.2021
20:31 29.05.2021

Грађани и Плавци су се ове сезоне састали три пута. Сити је победио једном, у Премијер лиги, док је Челси поред победе у првенству забележио и тријумф у полуфиналу ФА купа.

Сити, које са клупе предводи Пеп Гвардиола, покушаће да освоји прву Лигу шампиона у својој историји, док се Челси, на челу са Томасом Тухелом, бори за други "ушати трофеј".

20:30 29.05.2021
Детаљ са утакмице између Челсија и Реал Мадрида - Sputnik Србија, 1920
Судија је „преживео“ шпанску параноју, а Романов Челси из Мадрида носи гол у гостима!
Фудбалери ФК Челси - Sputnik Србија, 1920
Романова чета скинула „краљу“ круну – Челси у финалу Лиге шампиона!
Фудбалери Манчестер ситија славе против Пари Сен Жермена - Sputnik Србија, 1920
Блицкриг Грађана у Паризу! /видео/
Фудбалери Манчестер ситија прослављају гол против Пари Сен Жермена у Лиги шампиона - Sputnik Србија, 1920
Историја у Манчестеру – Грађани у финалу Лиге шампиона! /видео/
20:28 29.05.2021

Финале Лиге шампиона између Ситија и Челсија почиње у 21.00. Спутњик ће вам у текстуалном/видео преносу донети најзанимљивије детаље са утакмице.