Партизан је, некако, преживео!

© Фото : АБА / Партизан НИСТренер КК Партизан Александар Матовић
Тренер КК Партизан Александар Матовић - Sputnik Србија, 1920, 03.06.2021
Кошаркаши Партизана победили су Мегу резултатом 81:77 и оставили сезону у Суперлиги Србије у животу, иако су током утакмице имали двоцифрен заостатак, а у завршници умало испустили значајну предност.
Мега је имала прилику да оконча полуфиналну серију и елиминише Партизан, али ће се, ипак, играти мајсторица која ће одлучити коначног победника.
Утакмицу је обележило и појављивање публике у дворани на Новом Београду, упркос рестрикционим мерама републике Србије, баш као што је био случај и у утакмицама Црвене звезде и Будућности у АБА лиги у дворани „Александар Николић“.
Током првих неколико минута виђен је солидан број поена уз доста брзу игру. Мега је боље отворила меч, а вредно помена са друге стране било је само закуцавање Дангубића.
Већ после неколико минута предност је била двоцифрена, а гости су на прву паузу отишли са двоцифреном разликом (12:25).
​Мега је другу четвртину отворила поенима, али је уследила фуриозна серија црно-белих од 12:0.
Изабраници Александра Матовића су наставили да играју одлично, а предводници серије били су Јарамаз и Мика.
Иако су на крају прве деонице губили са 13 разлике, црно-бели су на велики одмор отишли са предношћу (40:38).
​Најизједначинија кошарка виђена је током треће четвртине, уз готово константо вођство Партизана.
Велики број напада из транзиције обележио је трећи квартал у којем је домаћин имао максималних +7, али се Мега није предавала, па је успевала да сустигне предност ривала.
Кошем Дангубића уз звук сирене трећа четвртина завршена је нерешено, али је Партизан имао предност (63:61).
​Добру енергију Партизан је из треће пренео у четврту деоницу, због чега је у потпуности преузео контролу.
Предност је полако, али сигурно расла, а деловало је као да је све решено када су црно-бели на 30 секунди до краја имали седам поена предности (80:73).
Међутим, уследила је драма.
Новак је погодио оба бацања и смањио на -5, да би само секунду касније Дангубић изгубио лопту, што је казнено поенима Симоновића за -3.
Велику грешку направио је млади Петрушев који је направио неспортски фаул, али ни то није помогло црно-белима да докрајче противника.
Дангубић је погодио само једно бацање, а потом изгубио лопту. Ипак, Тепић није погодио тројку на четири секунде до краја којом би својој екипи вратио какву-такву наду.
Најбољи код победника био је Ерик Мика са 19 поена (9/11 из игре) и пет скокова.
Истакли су се и Немања Дангубић са 14 поена и пет скокова и Огњен Jарамаз са 11 поена и чак десет асистенција.
На другој страни најбољи је био Марко Симоновић са 15 поена (6/8 из игре) и шест ухваћених лопти.
Филип Петрушев није одиграо на МВП нивоу, те је меч завршио са 13 поена и девет скокова. Драган Милосављевић је имао 12, а Малколм Казалон 11 поена.
Селектор Србије на коленима – 40 разлике у Истанбулу!