Фудбалска репрезентација Србије пред пријатељски меч са Јамајком - Sputnik Србија

Србија није успела да победи Јамајку

Фудбалери Србије ремизирали су са Јамајком резултатом 1:1 у пријатељском мечу одиграном у Јапану.
Србија је на терен изашла у комбинованом саставу, са чак седам дебитаната у стартних 11.
Херој утакмице је био дефанзивац Страхиња Павловић, који је ушао на полувремену и до краја утакмице затресао мрежу противника и спасао своју.
Орлови ће други припремни меч за квалификације за Светско првенство одиграти у петак против Јапана.
​Првих десет минута утакмице у Јапану прошло је без икаквих занимљивих дешавања и прилика на обе стране.
Прва је запретила Јамајка у 13. минуту, да би затим одговорио Терзић пет минута касније.
Србија је најбољу прилику овог дела игре имала средином првог полувремена, али је Јовељићев ударац из непосредне близине одбранио Тејлор.
Због тога је уследила казна, после велике грешке младог голмана Николића, који је поклонио лопту Греју и допустио му да је смести у небрањену мрежу свог гола за 1:0.
Први шут у оквир гола наше репрезентације дошао је у 43. минуту, а недуго након тога отишло се на полувреме.
Други део игре почео је слично као први, али су изабраници Драгана Стојковића Пиксија убрзо преузели иницијативу и кренули у офанзиву.
Константни напади су им се исплатили у 61. минуту, када је поменути Павловић натрчао на одбијену лопту и слабијом, десном ногом је пласирао и малу мрежу гола Јамајчана за 1:1.
Орлови су наставили да нападају, али нису били довољно конкретни, што је могло да им се обије о главу у 77. минуту.
Тада је херој поново испао Павловић, који је успео да сустигне Греја, савршено му уклиза и отклони опасност.
До краја меча није виђена ниједна већа прилика, па је резултат остао непромењен.
Најзанимљивије детаље утакмице могли сте да испратите уживо уз Спутњиков текстуални пренос:
10:53 07.06.2021
09:46 07.06.2021
08:42 07.06.2021
10:52 07.06.2021

Реми Србије и Јамајке у Јапану резултатом 1:1.

10:50 07.06.2021

Фаул са леђа Павловића због којег је добио жути картон, јер је спречио контру противника. Ушао је у сукоб са Морисоном, притрчали су саиграчи, али није било озбиљнијег инцидента.

10:49 07.06.2021
10:48 07.06.2021

Није успео Гудељ да донесе победу својој екипи. Са отприлике 20 метара је шутирао из слободног ударца, али није био ни близу гола.

10:37 07.06.2021

Какав старт младог Павловића! Сустигао је Греја са леђа, а онда му савршено уклизао таман када је Јамајчанин требало да се намести на ударац из јако добре позиције.

10:32 07.06.2021

Милош Вулић, бивши играч Црвене звезде а тренутно члан Кротонеа, мења Марка Петковића. Вероватно ће доћи и до промене формације, пошто је Петковић играо на десном беку, а Вулић више воли да "оперише" по централи.

10:27 07.06.2021

Марко Петковић је кренуо да пробија по десном беку, надмудрио противника, а онда је фаулиран. Али, фаул није досуђен, па Орлови нису добили прилику да из центаршута из солидне позиције угрозе гол Јамајке.

10:24 07.06.2021
10:19 07.06.2021

Коначно се исплатио притисак наших репрезентативаца, који су неко време стезали обруч око гола Јамајчана. Након неколико изблокираних шутева, лопта се одбила до Страхиње Павловића, који је слабијом, десном ногом успео да постигне изједначујући гол.

1:1!

10:11 07.06.2021

Баш као и на почетку првог, на почетку другог полувремена се не дешава ништа претерано занимљиво.

10:04 07.06.2021

Четири измене у Орловима – ушли су голман Марко Илић, Урош Спајић, Страхиња Павловић и Милан Макарић уместо голмана Ђорђа Николића, Ивана Илића, Саве Арангела Честића и Жељка Гаврића.

09:47 07.06.2021
09:45 07.06.2021

Сјајна комбинација Терзића и Јовељића донела је Србији напрасно велику прилику. Ипак, када је Терзић требало да пошаље завршни пас Гаврићу дошло је до грешке, па је лопта завршила ближе ауту него саиграчу.

09:43 07.06.2021

Одлично се заградио Гаврић и изборио се да Србија има добру позицију за центаршут. На крају акције је Иван Илић шутирао главом са око 11 метара, али његов ударац није био довољно добар да савлада добро постављеног Тејлора, па је остало 1:0 за Јамајчане.

09:36 07.06.2021

Јамајка не престаје да напада и притиска Орлове. Много чешће су на нашој половини, него што смо ми на њиховој. Озбиљнијих шансу нема, али тренутно није пријатно бити дефанзивац Србије у Јапану.

09:28 07.06.2021

Кардинална грешка 24-годишњег голмана Николића, који је истрчао на једну лопту, дошао до ње у казненом, али му је она испала из руке. Завршила је у ногама најбољег играча Јамајке Андреа Греја, који ју је послао у небрањену мрежу Србије.

1:0 за Јамајку

09:26 07.06.2021

Одлична асистенција Грујића за Јовељића, који је нешто лошије примио лопту, али избио у ситуацију један на један са голманом Јамајке. Ипак, бивши ас Црвене звезде није успео да пошаље лопту иза леђа Тејлора, а на крају, уз мало несреће, Орлови нису добили ни корнер.

09:18 07.06.2021

Први ударац наше репрезентације дошао је у 18. минуту. Ударац је упутио Алекса Терзић, са 20ак метара од гола, али је она завршила далеко, далеко од опасности.

09:13 07.06.2021

Један опасан напад Јамајчана се добро завршио по Орлове. Два ударца из казненог простора су изблокирана.

09:09 07.06.2021

Србија и Јамајка у првих десет минута утакмице играју јако опрезно. Ништа што би заличило на прилику се, за сада, није десило.

08:59 07.06.2021
08:52 07.06.2021
08:46 07.06.2021
Сава Аранђел Честић - Sputnik Србија, 1920
Хтела га је Немачка, он изабрао Србију и жели да буде нова „ужичка стена“
08:45 07.06.2021

Први пут ће дрес Орлова обући голман Ђорђе Николић, дефанзивци Сава Аранђел Честић и Алекса Терзић, везиста Иван Илић и офанзивци Немања Јовић, Жељко Гаврић и Дејан Јовељић.

08:41 07.06.2021
Драган Стојковић Пикси, селектор фудбалске репрезентације Србије - Sputnik Србија, 1920
Пиксијеви „орлови“ у Јапану: „Осећамо тежину грба који носимо“

Ускоро почиње Европско првенство, на којем, нажалост, Србија неће учествовати. Због тога изабраници Драгана Стојковића Пиксија играју пријатељске утакмице, док се не наставе квалификације за Светско првенство.