Србија прегазила Мексико у Атини

© Фото : КССКошаркаши Србије
Кошаркаши Србије - Sputnik Србија, 1920, 19.06.2021
Кошаркашка репрезентација Србије победила је Мексико 104:67 у другој утакмици на Акрополис купу у Атини. Изабраници Игора Кокошкова турнир завршавају у недељу у 19 часова против Грчке.
Српски кошаркаши одиграли су сјајну утакмицу, од прве четвртине контролисали су ритам и како је меч одмицао тако је и предност расла.
Орлови су дуел преломили у трећој четвртини добивши овај период игре са 34:13, те је после тридсет минута игре резултат био 85:48.
Изабраници Игора Кокошкова у четвртој деоници само су одржавали предност и на крају су рутински славили – 104:67.
Најефикаснији у победничком тиму био је Филип Петрушев са 21 поеном, Добрић га је пратио са 19, а Марјановић је убацио 12.
Била је ово одлична припрема за српске играче, Мексико није нимало лак ривал, што говори податак да су дан раније играли егал са Грчком, али против Орлова нису имали шансе.
Србија Акрополис куп завршава утакмицом са Грчком у недељу у 19 часова.
Српски кошаркаши ове утакмице користе као припрему за квалификације за Олимпијске игре које се играју у Београду од 29. јуна до 5. јула.
Бомба! Обрадовић се враћа у Партизан, познати и финансијски детаљи!
Јокићев отац: Људи да схвате – човек треба да добије дете /видео/
Америчка Српкиња: Види се величина Србије!