Богдан се „није појавио“, али је Атланта у финалу! /видео/

© AP Photo / Matt SlocumКошаркаш Филаделфије Матис Тајбул током седме утакмице полуфинала Истока против Атланте
Кошаркаш Филаделфије Матис Тајбул током седме утакмице полуфинала Истока против Атланте - Sputnik Србија, 1920, 21.06.2021
Кошаркаши Атланта Хокса, за које наступа Богдан Богдановић, победили су Филаделфија 76ерсе резултатом 103:96 у седмој утакмици полуфинала Источне конференције.
Атланта је савладала Филаделфију на гостовању и пласирала се у финале Истока, где их очекује серија са Милвоки Баксима.
Богдановић је провео 22 минута на терену упркос проблемима са коленом и жаргонски речено се „није појавио“, те је меч завршио са четири поена, уз 2/8 из игре, два скока и две асистенције.
Финале Истока између Хокса и Бакса почиње у ноћи између среде и четвртка.
И у овом мечу, као у готово свим претходним, виђена је драматична завршница у којој су обе екипе могле до победе.
Атланта је имала малу предност после првог полувремена, баш као што је био случај и у трећој деоници, да би Филаделфија направила преокрет почетком последњег квартала.
Најбољи играч Филе Џоел Ембид истакао је тренутак који се десио на 3.30 до краја као кључни, када је његов саиграч Бен Симонс пропустио прилику да закуца лопту у кош иако никога није имао на свом путу.
Тада су Севентисикерси пропустили прилику да дођу до изједначења, на лицу играча домаћег састава се могла видети фрустрација, а Атланта је направила серију и дошла до +6.
Упркос томе, Фила се вратила на поен заостатка, али је уследила нова серија Хокса од које није било опоравка.
​Најбољи у победничком саставу био је Кевин Хуертер са 27 поена и седам скокова, одигравши најбољи меч у каријери у плеј-офу.
Истакли су се и Треј Јанг са 21 поеном и десет асистенција, Данило Галинари са 17 поена и пет скокова и Џон Колинс са 14 поена и 16 скокова.
На другој страни поново је виђена доминантна представа Џоела Ембида, који је имао 31 поен и 11 скокова.
Одлични су били и Тобајас Херис са 24 поена и 14 скокова и Сет Кари са 16 поена, док је Бен Симонс имао пет поена, осам скокова и 13 асистенција.
Симонс поново није упутио ниједан шут ка кошу противника током целе последње четвртине – четврту утакмицу заредом.
Шта је прави разлог Јокићевог „не“ Србији?