Моћна Данска у четвртфиналу Европског првенства!

© AP Photo / Olaf KraakФудбалери Данске славе гол против Велса
Фудбалери Данске славе гол против Велса - Sputnik Србија, 1920, 26.06.2021
Фудбалери Данске победили су Велс 4:0 у првој утакмици осмине финала Европског првенства. Изабраници Каспера Хјумланда одиграли су сјајан меч и у четвртфиналу играће против Холандије или Чешке.
Ток меча могли сте да пратите уз блог Спутњика.
Почетак утакмице није обећавао за Данску јер је Велс одлично играо и створио је неколико шанси у првих 20 минута игре. Најбољу је имао Герет Бејл чији је шут у десетом минуту завршио поред стативе.
Још неколико опасних ситуација видели смо испред гола Данске, међутим, голова није било и гости на овом мечу успели су да казне противника за пропуштене шансе.
Од двадесетог минута тежиште игре пренело се на половину Велса и након лоше реакције одбране острвске екипе, Данска је повела. Играо се 27. минут када је Каспер Долберг прецизним ударцем савладао Ворда.
Велс је потонуо после примљеног гола и до краја утакмице нису успели да се опораве. Данци су имали шансу да дуплирају предност у 32. минуту, али покушај Долберга је одбранио Ворд.
На полувреме се отишло са минималном предношћу Данске.
Одмах на старту другог периода игре Данци су дуплирали предност. Долберг је искористио грешку одбране Велса и другим голом на утакмици удвостручио је предност.
Погледајте славље навијача Данске након што је Долберг први пут погодио мрежу Велса.

До краја утакмице нисмо видели ниједан опасан напад Велса. Потпуно немоћно изгледала је екипа предвођена Геретом Бејлом, ни сенка оног тима с почетка меча када су створили неколико шанси.
Данска је у 86. минуту имала велику прилику да постигне и трећи гол, али је Брајтвајт погодио стативу.
Ипак, успели су да га постигну. Офанзивни десни бек Данске Јоаким Меле одлично се убацио, финтом је преварио дефанзивца и потом је савладао Ворда за 3:0.
Коначан резултат поставио је Брајтвајт у 95. минуту.
Данце у четвртфиналу чека бољи из сусрета Холандија – Чешка који се игра у недељу у 18 часова.