Саша Калајџић – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија

Аустрији мало сјајни Србин – Италија преживела драму и пласирала се у четвртфинале!

Фудбалери Италије победили су Аустрију 2:1 после продужеткау осмини финала Европског првенства. Изабраници Роберта Манћинија уз доста среће обезбедили су пласман у четвртфинале шампионата Старог континента.
Једини гол на утакмици за Аустрију постигао је сјајни Саша Калајџућ, момак српског порекла, али то је било недовољно и Италија захваљујући головима Федерика Кјезе и Матеа Песине пролази међу осам најбољих.
На старту утакмице нисмо видели много акције. Прву солидну шансу имао је Спинацола у 11. минуту, али шутирао је поред гола.
Шест минута касније Азури су имали најбољу прилику. Спинацола је овога пута био у улози асистента, Барела је шутирао, а голман Аустрије ногама је одбранио ударац Италијана.
У 19. минуту покушао је Арнаутовић, али је био непрецизан, а у 32. видели смо најбољу прилику за гол. Имобиле је упутио страшан ударац који је завршио на месту где се спајају пречка и статива.
До краја полувремена није било прилика и без голова се отишло на петнаестоминутну паузу.
На старту другог периода Аустријанци су заиграли знатно боље и у 52. минуту имали су сјајну шансу преко Алабе. Леви бек Аустрије шутирао је мало изнад пречке.
Италија је била бледа, није стварала шансе и од 67. минута умало је губила. Марко Арнаутовић савладао је Донаруму, али се налазио у малом офсајду и погодак је поништен.
До краја истека регуларног дела меча није било већих прилика и ушло се у продужетак.
Италијани су у додатних тридсет минута били потпуно другачија екипа, те су у првом продужетку постигли два гола.
Први је дело сјајног Федерика Кјезе. Крилни нападач Јувентуса постигао је феноменалан гол левом ногом, након што је прво главом смирио лопту.
Италија се није зауставила на овом поготку и до краја продужетка видели смо још један гол у мрежи Аустријанаца. Песина је био стрелац и чинило се да је Аустрија нокаутирана.
Аустрија није клонула, већ је у другом продужетку заиграла храбро и то јој се умало исплатило. Умало јер су изабраници Франка Фоде постигли један гол, а то је било недовољно да се избегне пораз.
Стрелац јединог поготка био је момак ког је Србија желела у својим редовима, али је он ипак изабрао да брани боје Аустрије. Саша Калајџић постигао је сјајан гол у 114. минуту.
До краја сусрета није било голова, те Италија уз доста среће пролази међу осам најбољих репрезентација Европе. Азури ће у борби за полуфинале играти против Белгије или Италије (недеља, 21х).
Меч сте могли да пратите уз блог Спутњика.
20:39 26.06.2021
23:35 26.06.2021
23:30 26.06.2021
23:25 26.06.2021

Саша Калајџић, момак српског порекла, постигао је феноменалан гол! Главом из готово немогуће ситуације.

23:24 26.06.2021
23:23 26.06.2021

Марсел Сабицер шутирао је јако лоше.

23:18 26.06.2021

Морао је боље нападач Италије.

23:13 26.06.2021

Песина је стрелац. Његов други гол на првенству.

23:12 26.06.2021

Инсиње је шутирао снажно из слободног ударца.

23:08 26.06.2021

Лакнуло је Азурима и сада доста лакше дишу.

23:02 26.06.2021

Сјајно главом смирио лопту, потом је пребацио на леву ногу и снажним ударцем савладао Бахмана!

22:58 26.06.2021
22:51 26.06.2021

Без голова после деведесет минута.

22:48 26.06.2021

А онда продужеци ако не буде голова.

22:45 26.06.2021

Инсиње је пронашао Белотија, овај је вратио лопту у казнени, али тамо је Хинтерегер реаговао.

22:43 26.06.2021

Последњи минути у Лондону!

22:38 26.06.2021

Уколико се нешто не промени, гледаћемо продужетке.

22:36 26.06.2021

Италија не зна за пораз од Аустрије, видећемо да ли ће остати тако.

22:32 26.06.2021

Лајнер је оборен, али је и био у офсајду, те нема ништа од пенала.

22:31 26.06.2021

Нова пропуштена шанса.

22:24 26.06.2021

Био је у минималном офсајду и поништен је погодак Аустријанца.

22:22 26.06.2021

Арнаутовић је погодио!

Ипак, на успореном снимку је утисак да је нападач пореклом из Србије био у офсајду. Чекамо ВАР.

22:19 26.06.2021

Погрешио је Верати, Сабицер је узео лопту, шутирао снажно и лопта је завршила поред гола.

22:13 26.06.2021

Могла је ово да буде велика шанса за Италију. Инсиње је послао лопту на другу стативу, али је то урадио јако споро и Алаба је успео да реагује испред Берардија.

22:09 26.06.2021
Давид Алаба – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија

Била је одлична прилика за Аустрију из слободног ударца. Алаба је преузео одговорност и гађао је мало изнад пречке.

22:06 26.06.2021

Покушао је сам против свих, али није успео. Преварио је чуваре, али је потом упутио лош ударац и пропала је шанса.

22:05 26.06.2021

Добар покушај крилног нападача, али Имобиле није успео да дође до лопте.

22:03 26.06.2021

Очекује се притисак Италије на старту другог периода игре.

21:47 26.06.2021

Бледа игра Италије, Аустрија пружа одлична отпор.

21:41 26.06.2021

У завршници полувремена Италијани покушавају да дођу до гола који би им знатно олакшао посао у наставку меча.

21:37 26.06.2021

Горе је прошао фудбалер Аустрије, али се после неколико минута подигао.

21:32 26.06.2021

Ипак статива.

Није имао среће нападач Италије, упутио је сјајан шут, али је погодио где се спајају пречка и статива.

21:26 26.06.2021

Очекивали смо више од меча, али тек је прошло око пола сата, видећемо шта носи остатак дуела.

21:23 26.06.2021
Судар Имобилеа и Бахмана – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија
21:19 26.06.2021

Морао је боље фудбалер Аустрије. Из добре позиције упутио је непрецизан ударац.

21:16 26.06.2021

Спинацола је одлично прошао, убацио је лопту у казнени где је био Барела. Снажно је шутирао, али је голман Аустрије одбранио.

21:11 26.06.2021

Добар напад Италије. Леви бек Италије покушао је ударцем у ближи угао, али био је непрецизан.

21:05 26.06.2021