Детаљ са утакмице Холандија – Чешка – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија

Чешка шокирала Холандију! /видео/

Фудбалери Чешке направили су велико изненађење елиминисавши Холандију са Европског првенства. Изабраници Јарослава Шилхавија победили су 2:0 и пласирали су се у четвртфинале шампионата Старог континента.
Трагичар Лала је један од најбољих фудбалера – Матијас де Лихт – који је у 55. минуту добио директан црвени картон због намерног играња руком. Руски арбитар Сергеј Карајсов искључио је холандску звезду и Чешка је рутински искористила предност играча више.
Хероји су били Томас Холеш и Патрик Шик који су у 68. и 80. минуту савладали Мартена Стекеленбурга и тиме поставила коначних 2:0.
Чешка ће у четвртфиналу играти против Данске која је дан раније елиминисала Велс.
Почетак утакмице није обећавао јер се играло веома опрезно, па самим тим није виђено ни велики број прилика.
Холанђани су вршили пресинг, покушали су да изнуде грешку противника, али одбрана Чешке била је веома концентрисана и брзо су се ослободили притиска.
Чеси су најбољу шансу имали у 38. минуту. Масопуст је одлично додао лопту до Барак, овај је покушао пласираним ударцем, али испречио се Де Лихт и блокирао шут противника.
До полувремена није било већих прилика и на паузу се отишло без голова.
На старту другог периода игре Дони Мален имао је велику шансу. Одлично је прошао кроз средину, али се уплашио када је изашао испред голмана. Покушао је да га претрчи, то је чувар мреже прочитао и одузео му је лопту.
Само минут касније десио се моменат који је одлучио даљи ток утакмице. Матијас де Лихт направио је велику глупост игравши намерно руком.
Руски арбитар прво му је показао жути картон, али је после консултације са људима у ВАР соби отишао до екрана да погледа да ли има елемената за црвени. И те како је било, те је Карасјов променио одлуку и искључио Де Лихта.
Ово је потпуно деморалисало Холанђане и супротно – мотивисало Чехе. Кренули су са опасним нападима и у 68. минуту су повели.
Калас је одлично скочио, на другој стативи налазио се Холеш који је главом послао лопту у мрежу Холандије.
До краја утакмице Чеси су успели да још једном затресу мрежу Стекеленбурга. Овога пута Холеш се нашао у улози асистента, а стрелац је био сјајни Патрик Шик.
То је био и последњи гол на утакмици, те смо на Пушкаш арени присуствовали првом великом изненађењу на Европском првенству.
Утакмицу сте могли да пратите уз блог Спутњика.
17:08 27.06.2021
19:54 27.06.2021

Холанђани нису имали ниједан шут у оквир гола и заслужено испадају са Европског првенства.

19:48 27.06.2021

Све смо ближи великог изненађења у Будимпешти.

19:44 27.06.2021

Све мање времена за екипу Франка де Бура.

19:37 27.06.2021

Патрик Шик! Холеш је асистирао, а Шик се нашао на правом месту и ударцем у ближи угао савладао је Стекеленбурга.

19:36 27.06.2021

Покушао је Шевчик, али је голман Холандије био добро позициониран.

19:34 27.06.2021

То им је једино преостало, али то и отвара контранападе за Чехе.

Солидан ударац Соучека који брани Стекеленбург.

Сјајна слика.

19:28 27.06.2021
Сергеј Карасјов - Sputnik Србија, 1920
Рус режирао драму у Будимпешти /фото, видео/
19:26 27.06.2021

Из прекида!

Калас је сјајно вратио лопту главом на другу стативу. Тамо је био Холеш ком није било тешко да пошаље лопту у мрежу Холандије.

19:22 27.06.2021

Кадерабек је гађао у даљи угао, али му Дамфрис није дозволио да лопта оде иза леђа Стекелнбурга.

19:20 27.06.2021

Невероватан податак.

Холандија је у својој историји добила четири црвена картона на европским првенствима. Два су добили против Чехословачке (оба 1976), а два против Чешке (2004. и 2020).

19:17 27.06.2021

Са играчем мање биће им знатно теже да дођу до жељеног резултата.

19:16 27.06.2021

Намера је постојала, утисак је да је Рус добро проценио.

19:12 27.06.2021

Директан!

Играо је руком и руски арбитар је проценио да је за директан црвени.

19:11 27.06.2021

Намерно је играо руком, а сада ћемо видети да ли је и заслужио црвени.

19:09 27.06.2021

Дони Мален је сјајно прошао, изашао је 1-на-1 испред голмана и лоше је реаговао. Покушао је да пређе голмана, али га је овај зауставио.

19:07 27.06.2021

Слаб темпо и у првих неколико минута другог полувремена.

19:03 27.06.2021
18:47 27.06.2021

Офсајд.

Депај је сјајно додао лопту до Ван Анхолта, овај је имао велику шансу и промашио је. Ипак, касније на успореном снимку видело се да је био у офсајду, те би гол био поништен и да је лопта завршила иза леђа Дубравке.

18:44 27.06.2021

Ово је детаљ из 38. минуту када је шут Барака блокиран.

18:42 27.06.2021
18:37 27.06.2021

Масопуст му је лепо додао лопту, Барак је гађао даљи угао, али се испречио Де Лихт и блокирао му је ударац.

18:36 27.06.2021

Обећавао је, али је Ван Анхолт послао лошу лопту у казнени и одбрана Чешке је реаговала.

18:32 27.06.2021

Чешка је имала први корнер на утакмици, али лопта је лоше убачена у казнени Холандије.

18:29 27.06.2021

Покушао је Патрик Шик, а голман Холандије био је добро постављен и одбранио је.

18:26 27.06.2021

За сада слаба игра фаворита.

18:21 27.06.2021

Сјајно се убацио фудбалер Вест Хема, главом је покушао, али је нешто лошије захватио лопту.

18:17 27.06.2021

Без великих прилика, ни темпо није жесток. Репрезентације су опрезно ушле у меч.

18:15 27.06.2021
18:12 27.06.2021

Дамфрис одлично убацио, успео је да дође до лопте и да упути шут, али га је Калас одлично испратио и спречио је вођство Холандије.

18:09 27.06.2021

Игра се углавном испред гола Чешке јер Холанђани врше висок пресинг и тиме стварају проблеме дефанзивној линији екипа Јарослава Шилхавија.

18:07 27.06.2021

Лопта је ишла на другу стативу, тамо је био Де Лихт који ју је вратио у казнени, али тамо су лоше реаговали његови саиграчи и пропала је шанса.

18:02 27.06.2021

Покушао је Холеш, али шут није био опасан, те није био угрожен гол Стекеленбурга.

17:59 27.06.2021

Одмах опасан напад Холандије. Мален је послао лопту у казнени, а Дамфрис је мало закаснио и није успео да дође до лопте.

17:52 27.06.2021