Новак Ђоковић - Sputnik Србија

Ђоковић јачи од публике и насмејаног Американца!

Новак Ђоковић, најбољи тенисер света, пласирао се у осмину финала Вимблдона победом над неугодним Денисом Кудлом после велике борбе у три сета (6:4, 6:3, 7:6) и у наредној рунди ће играти против Кристијана Гарина.
Новак Ђоковић прославља поен против Дениса Кудле у трећем колу Вимблдона - Sputnik Србија, 1920, 02.07.2021
Ђоковић: Предаја није опција, то ми је у генима због тешких времена у мојој земљи
Ђоковић није имао лак посао, амерички тенисер украјинског порекла је уз осмех на лицу задао велике проблеме српском играчу, једнако као и публика на Вимблдону, због које је Србин у неколико наврата морао гласно да урликне, после освојених поена, с обзиром на то да је Кудла имао више симпатија присутних гледалаца.
Новак је у прва два кола савладао Џека Дрејпера и Кевина Андерсона, док је Денис био бољи од Алехандра Давидовича Фокине и Андреаса Сепија, након што је прошао квалификације.
Српски тенисер је до победе стигао у веома драматичном трећем сету, губио је са чак 3:0, али је ипак успео да обезбеди себи тријумф са максималним резултатом после тај-брејка.
У одлучујућем периоду резултат је био 9:7, бриљантно је Ђоковић реаговао на сваки ударац Кудле и поново је својом менталном снагом успео да сломи ривала.
Новак Ђоковић прославља освојен поен на Вимблдону - Sputnik Србија, 1920, 02.07.2021
Два стања Новака Ђоковића
Кудла, 114. играч света, одиграо је феноменалан меч, далеко изнад својих стандарда, али је било јасно да он нема шта да изгуби против најбољег на АТП листи.
Први сет је протекао у изједначеној игри са обе стране, Ђоковић је одлично сервирао, међутим временом је почетни ударац слабио, што је донело самопоуздање Кудли, који је успевао да сачува гемове на свој сервис и спречи брејк шансе.
Ипак, то није успео да уради у десетом гему, Ђоковић је у право време реаговао на бриљантан начин, стекао је прву брејк прилику и искористио је, уједно и за завршетак првог сета.
Имао је Новак поново проблеме са подлогом, али је други сет почео сјајно, брејком за 2:0.
Кудла је имао одговор, Ђоковић је потом остварио нови брејк, повео са 4:1, а у седмом гему је потпуно ушао у свој „убилачки“ ритам, након што је схватио да публика навија за Кудлу и да се нада изненађењу.
Навијачи су се оглашавали и током поена па је Новак морао поштено да се извиче на њих после добијене гем лопте и вођства од 5:2.
Две сет лопте је имао Ђоковић у осмом гему, пропустио их је, али није у деветом, што му је омогућило велико вођство од 2:0 у сетовима и јасан пут ка победи максималним резултатом.
Само, до тога је стигао на најтежи могући начин.
Кудла је одлично заиграо у трећем сету, повео је са 3:0, направивши брејк и искористивши нови Ђоковићев пад на подлогу, али је Новак поново пронашао начин да се врати у игру, дошао је до изједначења на 4:4 и шансе да направи преокрет.
Американац је одржао свој ритам, повео је са 6:5, уз осмех, али је потом Ђоковић завршио 12. гем у своју корист и изборио тај-брејк.
Лоше је стартовао додатни период, губио је са 3:0, изједначио је потом на 4:4 и на 6:5 имао меч лопту, коју је пропустио грешком.
Кудла је добио и наредни поен, добио је шансу за освајање сета, али је Ђоковићев сервис прорадио у кључном моменту, донео му изједначење, а потом још два узастопна поена, за коначну победу.
Ђоковић ће се у борби за четвртфинале у недељу састати са Кристијаном Гарином
Меч сте могли да пратите уживо уз Спутњик спорт.

1:3 – Коначно! Добар поен за Ђоковића!

1:4 – Сјајан напад Кудле! Навео је Ђоковића да изађе на мрежу и потом пласирао бекхенд паралелу.

2:4 – Није Кудла имао решење за одличну форхенд дијагоналу Ђоковића.

3:4 – Поклон Кудле! Ђоковић је трипут био на конопцима, враћао је лопте, а потом је Американац погодио мрежу.

4:4 – И поново! Мрежа!

5:4 – Предност за Ђоковића!

5:5 – Добар напад Кудле!

6:5 – Меч лопта за Ђоковића!

6:6 – Грешка Ђоковића!

6:7 – Сет лопта за Кудлу!

7:7 – Изједначење! Добар сервис Ђоковића!

8:7 – Одличан сервис! Меч лопта!

9:7 – Крај! Победа Ђоковића!

18:40 02.07.2021

Први поен на Ђоковићев сервис освојио је Кудла, наредни почетни ударац је проверавао, али је он био добар, што је значило и изједначење.

Наредни поен је Новак одлично одиграо и завршио форхенд паралелом, а затим је дивним волејем дошао на корак од изједначења.

Први сервис није био добар, али јесте други – 6:6!

18:37 02.07.2021

Насмејани Кудла је храбро напао Ђоковићеве ритерн ударце, дроп-шот је испратио лобом, освојио прва два поена, а потом и промашио форхенд.

Ђоковић је изједначио дивним ударцем, неодбрањивим за ривала, али је Кудла на крају стигао до гема.

18:33 02.07.2021

Веома брзо је Ђоковић освојио четири поена и изједначио на 5:5.

18:30 02.07.2021

Кудла је одлично ушао у девети гем, диктирао је темпо у прва три поена, а један је припао Ђоковићу.

Ипак, следећи поен је био бриљантан, Ђоковић је навео Кудлу да крене на мрежу, а потом му је послао сјајан лоб који Американац није успео да стигне.

Наредни, међутим, није био добар, Кудла води 5:4.

18:26 02.07.2021

Жестоке ударце су размењивали ривали у осмом гему, Ђоковић је имао предност, али је Кудла изједначио на 30:30.

Сервис је био одличан у кључном поену, а наредни је реализовао дивни форхендом за изједначење на 4:4.

18:21 02.07.2021

Две брејк шансе је Ђоковић стекао у седмом гему, покушао је са нападом другог сервиса Кудле, али је пласирао лоптицу у мрежу.

Лоше је Новак реаговао у наредном поену, имао је отворену дијагоналу, али је покушао са паралелом из форхенда и промашио читав терен.

Кудла му је дозволио нову прилику за брејк неизнуђеном грешком, а Ђоковић је то казнио брејком!

18:16 02.07.2021

Два сигурна гема за сервисере.

Затишје пред буру.

18:09 02.07.2021

Веома брзо Ђоковић је стигао до прилике да заврши четврти гем у трећем сету, уписао је четири везана поена и потом дивним волејем окончао тај период.

Кудла води са 3:1.

18:05 02.07.2021

Тежак пад је Новак доживео у другом гему, ударио је десним коленом у тле, а потом је Кудла ас ударцем завршио гем.

Кудла води са 3:0.

18:02 02.07.2021

Лош, лош почетак трећег сета, Ђоковић је дозволио Кудли да направи брејк већ на самом старту.

17:52 02.07.2021

Тежак гем, напет, са много размена, али је Ђоковић сјајним моментом за напад стигао до нове две сет лопте.

Искористио је прву и повео са 2-0!

17:49 02.07.2021

Сјајно, сјајно је Ђоковић заиграо у осмом гему, стигао је до две брејк и сет лопте, Кудла му је пружио прилику промашеним првим сервисом, али је Новак покушао одмах да нападне и промашио је.

Пропустио је и другу прилику Ђоковић, а потом је промашио ударац омогућивши предност Кудли.

Промашио је Новак и поклонио гем Американцу.

17:43 02.07.2021

Први поен у седмом гему није деловао добро за Ђоковића, али се одмах исправио и донео изједначење.

Уследио је одличан напад са комбинованим ударцима, после доброг сервиса, али је затим Кудла добро прочитао Ђоковићев напад и изједначио.

Публика се пробудила и дала подршку Американцу у том тренутку.

Ипак, ништа од тога, Новак је сјајно реаговао у наредном поену, али је изједначење донела мрежа, која је одиграла у корист Кудле.

Американац се разлетео по терену, стигао је до брејк прилике дивним лобом из бекхенда, што Ђоковић никако није очекивао.

Експлодирао је Ђоковић у следећем поену, извикао се на публику која је реаговала током поена и спасао је брејк шансу, али је потом послао први сервис  у аут.

Стрпљивим грађењем наредног поена Ђоковић је стигао до гем лопте и искористио ју је за 5:2.

17:35 02.07.2021

Чинило се да је Кудла остао без енергије, али је пласирао одличан сервис при изједначењу, а потом је Ђоковић промашио.

Смањио је Американац на 4:2.

17:30 02.07.2021

Четири добра сервиса, четири лака поена за освајање четвртог гема у другом сету!

17:29 02.07.2021

Низ брејк шанси је настављен, Ђоковић је стигао до две шансе, прву је пропустио, али не и другу.

Новак води 3:1!

17:23 02.07.2021

Три брејк прилике је Ђоковић поклонио Кудли, жестоко се наљутио на себе и приговарао је свом стручном штабу, а затим је опет промашио први сервис.

Погрешио је и после низа размена слајс ударцима, враћа Кудла брејк!

17:19 02.07.2021

Лако је Ђоковић завршио први гем у другом сету, а у другом је већ стигао до две брејк прилике.

Прву је Кудла неутралисао, али не и другу.

Брејк за Ђоковића!

17:10 02.07.2021

Опет је Новак проклизао, други поен у десетом гему је изгубио иако је могао да стигне волеј Американца, али је потом стигао до две везане брејк, односно сет лопте, први пут у првом сету.

И успео је! Брејк за први сет!

17:05 02.07.2021

Ђоковићев сервис се „угасио“, али Новак није дозвољавао ривалу да стигне до брејк прилике.

Води са 5:4 и време је за напад.

Новак и даље греши, Кудла је све сигурнији у своје ударце, чак и када поен траје више од десет размена.

Ђоковић није успео да освоји ни поен у осмом гему.

16:57 02.07.2021

Кудла је преузео иницијативу, Ђоковић не успева да успостави контролу над гемовима у којима сервира Американац.

16:53 02.07.2021

Ђоковић је сигуран на свом сервису, Кудла је опет освојио неколико поена, али није успео да угрози Новака.

Српски тенисер је направио чак осам неизнуђених грешака и мораће да поради на том плану.

16:50 02.07.2021

Кудла је опустио руку, доминирао је у четвртом гему, Ђоковић је остао без икакве шансе за брејк.

16:45 02.07.2021

Ђоковић није нападао сервис Кудле у претходном гему, а свој је сачувао иако је изгубио два поена.

Чини се да Новак темпира форму за каснију фазу дуела.

16:38 02.07.2021

Ас ударцем је Ђоковић започео меч, али је затим промашио форхенд пошто је за милисекунд закаснио са припремом.

Направио је Новак и дуплу грешку, поклонио је ривалу два поена, али је затим завршио гем и повео са 1:0.

16:31 02.07.2021

Ђоковић се коначно појавио на терену број 1, његов ривал је изабрао да први ритернира.

Очекује се почетак меча.

16:18 02.07.2021
15:51 02.07.2021

Људмила Самсонова је победила Стивенс са 6:2, 2:6, 6:4. У осмини финала ће играти против Каролине Плишкове.

15:50 02.07.2021