Судија Оливер показује црвени картон фудбалеру Швајцарске Фројлеру - Sputnik Србија

Чудесна утакмица у Санкт Петербургу – Шпанија после драме избацила Швајцарску!

Фудбалери Шпаније пласирали су се у полуфинале Европског првенства после бољег извођења пенала против Швајцарске.
После 90 минута утакмице одигране у Санкт Петербургу било је 1:1, након чега је виђено додатних 30 минута у којима је Шпанија доминирала, али није могла до гола упркос томе што је имала играча више од 77. минута.
На крају се отишло на пенале, где су Швајцарци промашили три заредом и завршили учешће.
Црвена фурија ће у полуфиналу Европског првенства играти против бољег из окршаја Белгије и Италије.
Шпанци су повели већ у осмом минуту, после велике грешке Закарије.
Алба се наместио за ударац и снажно опалио по лопти, а лопта је на путу ка голу закачила Закарију, преварила Зомера и завршила у мрежи за 1:0.
Ово је, иначе, био аутогол којим је на овом ЕП постигнуто више аутоголова него на свим осталим европским првенствима заједно.
Шпанци су имали иницијативу и од постигнутог гола, те су покушавали да омету противника тако што ће умртвити утакмицу.
Тактика им је била одлична, па су сачували предност до краја првог полувремена и сигурном игром ушли у наставак.
Након једне пропуштене прилике за Шпанију, трагичар Закарија се умало искупио у 56. минуту, али није имао среће.
Швајцарци су преузели инцијативу од 60. минута и кренули да нападају, а то им се исплатило неколико минута касније.
Шаћири је искористио скандалозну грешку дефанзиваца противника и савладао Симона за 1:1.
Наредни узбудљиви детаљ десио се у 77. минуту, када је оштро стартовао дефанзивац Швајцарске Фројлер, због чега му је судија Мајкл Оливер моментално доделио црвени картон.
Иако су притужбе судији биле јасне, промене одлуке није било.
Шпанија је кренула да напада све јаче и јаче, али промене резултата није било, па се отишло у продужетке.
У додатних 30 минута све очи су биле упрте у једног човека, невероватног голмана Швајцарске Јана Зомера.
Зомер је бранио све, али су му помагали и противници који су константно шутирали у њега.
Било како било, Швајцарци су успели да одоле невероватном притиску Црвене фурије и да изборе пенале.
Пенал серију су боље почели Швајцарци, пошто је гол постигао Гаврановић, а Бускец погодио стативу.
Ипак, ствари су се брзо окренуле за 180 степени.
Три промашаја заредом су забележили Швајцарци, па је сигурно Ојарсабал одвео Фурију у полуфинале ЕП.
Меч сте могли да пратите уживо уз Спутњик спорт:
19:56 02.07.2021
18:54 02.07.2021
17:30 02.07.2021
20:43 02.07.2021

Играће са бољим из дуела Белгија – Италија (21.00).

20:35 02.07.2021

Шпанија – Швајцарска

0:0 – Бускец погађа стативу!

0:1 – Гаврановић неодбрањиво!

---

1:1 – Олмо без грешке!

1:1 – Шер превише несигуран, брани Симон!

---

1:1 – Родријев ударац брани Зомер!

1:1 – поново брани Симон, промашај Аканџија!

---

2:1 – Морено изузетно сигуран!

2:1 – Варгас је деганжирао лопту преко гола!

---

3:1 – Ојарсабал доноси победу Шпанији!

20:25 02.07.2021

Захваљујући нестварном Јану Зомеру.

Припремите се за драму!

20:24 02.07.2021

Све покушавају како би дали гол, али као да је мрежа Зомера зачарана. Напросто је невероватно како свака лопта иде у голмана Швајцарске, овог пута после Бускецовог ударца главом.

Све смо ближи драми и пеналима...

20:17 02.07.2021

Дефанзивац Швајцарске је сада одменио Зомера, савршено уклизао и изблокирао ударац Љорентеа.

Само минут касније нова прилика за Шпанце, али Зомер брани ударац Данија Олма.

20:14 02.07.2021

Швајцарска је, жаргонски речено, паркирала аутобус...

Роџер Федерер - Sputnik Србија, 1920
Федерер побеснео због одлуке судије у Русији /видео/
20:11 02.07.2021

Ако Швајцарска некако успе да прође у четвртфинале, Јану Зомеру би требало да се подигне споменик у Швајцарској...

20:09 02.07.2021

Сада је покушао Ојарсабал. Али, Зомер се високо бацио и прстима одбранио његов ударац.

20:06 02.07.2021

Голман Швајцарске наставља да брани све што се може одбранити. Суочен је са великим атацима на свој гол, али нико не може да га савлада.

Поново је гађао Морено, али је поново остао немоћан пред сјајним Зомером.

20:05 02.07.2021

Искористио је све измене Петковић сада. Ван терена су Видмер и трагичар Закарија, а на терену Мбабу и Шер.

20:03 02.07.2021

Константно Шпанци нападају, стварају прилике... Олмо покушава опасним убацивањима, Морено констатно време проводи у петерцу Зомера, али... Швајцарци блокирају ударце, избацују лопте у корнер и аут и некако се спасавају.

Морено је надвисио комплетну одбрану Швајцарске, шутирао главом, али – поред гола.

19:55 02.07.2021

Шаћири је држао говор на паузи. Почео је први продужетак – 11 Шпанаца на 10 Швајцараца.

19:50 02.07.2021
19:46 02.07.2021

Шпанци играју „Викторије“, али Швајцарци одолевају.

У међувремену излази Коке, улази Љоренте. На другој страни уместо Цубера у игри је Фаснахт.

19:43 02.07.2021

Делује бесно због расплета ситуације и црвеног картона за свог сународника...

19:41 02.07.2021

Делује да полако идемо ка продужетку, иако Шпанци доминирају на терену у овим тренуцима. А, како и не би, када имају играча више.

Времена је све мање да Шпанија дође до гола и реши питање победника пред додатних 30 минута.

19:37 02.07.2021

Селектор Швајцарске направио је две промене због црвеног картона Фројлера.

Жртве су Шаћири и Сеферовић, уместо којих су ушли Со и Гаврановић.

19:33 02.07.2021

Фројлер је оштро стартовао над Мореном, а судија Мајкл Оливер није имао дилему – доделио му је директан црвени картон.

19:32 02.07.2021

Игра се потпуно распламсала после гола Шаћирија.

Феран Торес је био на само пар метара од гола противника, али није успео да се најбоље снађе, па је Зомер дошао до лопте.

19:25 02.07.2021

Исплатили су се учестали напади Швајцараца, а стрелац је Ђердан Шаћири.

Шаћири је искористио катастрофалну реакцију шпанске одбране, те искористио добру шансу.

1:1 у Санкт Петербургу!

19:24 02.07.2021

Млади шпански голман је бриљантно реаговао и одбранио ударац Цуберу!

19:16 02.07.2021

Због тога је селектор Шпаније већ направио две измене. У игри су Олмо и Морено, а ван терена су Сарабија и Мората.

19:12 02.07.2021

Стрелац аутогола је могао да донесе својој екипи изједначење. Био је највиши у скоку, Симон је само гледао лопту, али је она завршила тик поред десне стативе.

19:03 02.07.2021

Али, брани Зомер.

19:02 02.07.2021
18:46 02.07.2021

Рано је постигнут гол, али након тога није се десило много тога за препричавање. Елем, Шпанци воде 1:0 против Швајцарске на полувремену.

Гол је, иначе, званично забележен као аутогол Закарије.

18:39 02.07.2021

Покушао је главом са нешто више од пет метара, али лопта одлази преко гола. Делује као да Швајцарци најбоље прилике имају после прекида.

18:32 02.07.2021

Шпанци углавном контролишу ритам утакмице, док Швајцарси покушавају да дођу до лопте. Повремено се и Швајцарци одлуче за напад, али Симон углавном не стрепи.

18:27 02.07.2021

Ударац Аспиликуете главом одбранио је Зомер. Али, свему је претходио фаул шпанског бека, па гол не би важио ни да је постигнут.

18:22 02.07.2021

Брил Емболо се повредио и због тог пеха неће моћи да настави меч. Уместо њега на терену је Варгас.

Један опасан корнер, па контра у којој Сеферовић умало да дође до стопостотне прилике... Изгледа да се Швајцарци полако, али сигурно буде.

18:16 02.07.2021

Настављају Шпанци да нападају. Константно круже око казненог простора Швајцараца, вребају прилику да пошаљу пас који би им донео велику шансу. Швајцарци некако одолевају, али су у значајно подређеном положају.

Коке је покушао из слободног ударца, али је лопта отишла око метар изнад гола.

18:08 02.07.2021

Јако, јако лоша реакција дефанзиваца Швајцарске. Нико није отклонио опасност, па је лопта села на волеј Ђордију Алби.

Иако је ударац био добар, гола вероватно не би било да Закарија није значајно промашио лопту, те је скренуо иза леђа Зомера!

1:0 за Шпанију!

18:03 02.07.2021

Без већих узбуђења, екипе се смењују у поседу. Шаћири је имао један ударац са 25 метара, али Симон није био у опасности.

17:57 02.07.2021
17:55 02.07.2021

Играчи полако излазе на терен.

17:31 02.07.2021

Ово је последњи меч који ће бити одигран у Санкт Петербургу. Од полуфинала све ће се играти на лондонском Вемблију.

Навијачи Швајцарске – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија, 1920
Ко је Швајцарац који је стекао славу преко ноћи због непроцењиве реакције? /фото, видео/
Детаљ са утакмице Шпаније и Хрватске - Sputnik Србија, 1920
Крај за Хрватску после луднице у Данској – осам голова, продужеци и победа Шпаније!
Хуго Лорис брани пенал – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија, 1920
Сензација – Швајцарска после пенала елиминисала Француску!
17:29 02.07.2021

Прво четвртфинале Евра почиње у 18.00. Останите уз Спутњик и не пропустите ниједан битан моменат!

19:57 02.07.2021

Морао је боље Морено. Врло добра позиција, на само неколико метара од Зомера, али ударац одлази поред гола.