Фудбалери Енглеске прослављају гол против Украјине - Sputnik Србија

Енглеска разбила Украјину у Риму! /видео/

Фудбалери Енглеске пласирали су се у полуфинале Европског првенства победом над Украјином од 4:0.
Енглеска је демолирала Украјинце и заказала полуфинале ЕП са Данском, која је претходно елиминисала Чешку.
Изабраници Гарета Саутгејта одиграли су готово савршену утакмицу и пети меч заредом остали без примљеног гола.
Горди албион се пласирао у полуфинале први пут од 1996. године, када су заузели треће место на домаћем терену.
Украјина Евро завршава рекордним пласманом у четвртфинале, али са горким укусом у устима због убедљивог пораза.
​Енглези су повели већ у 4. минуту, после изузетне акције Рахима Стерлинга и Харија Кејна, два најбоља играча острвске репрезентације на првенству.
Стерлинг је послао савршену лопту Кејну у простор, а нападач Тотенхема је рутински постигао гол за 1:0.
Украјинци су имали иницијативу у неколико тренутака после примљеног гола, али је било евидентно да је Енглеска много бољи ривал.
Међутим, Украјинци су успели да одоле притиску и да на полувреме оду само са минималним заостатком.
А, онда... Рапсодија Енглеске.
За само пет минута наставка већ је било 3:0 за екипу која ће остатак такмичења играти на свом Вемблију.
Други гол на утакмици постигао је Хари Мегвајер, који је искористио савршен центаршут Лука Шоа и лопту главом сместио иза леђа Бушчана.
Већ у 50. минуту Шо је поново послао савршену лопту, овог пута за Кејна, који је постигао други гол на мечу за 3:0.
Украјинци су се већ после трећег гола предали, али Енглези су наставили да нападају, покушавајући да постигну још неки гол.
То се и десило у 63. минуту, а погодак је поново постигнут главом.
Овог пута је центрирао Маунт, а заборављени резервиста Хендерсон је остао потпуно сам, те је послао лопту иза леђа Бушчана.
Тек после четвртог гола су Енглези спустили ногу са гаса и мирно привели утакмицу крају.
Полуфинале ЕП између Енглеске и Данске на програму је 7. јула у Лондону, док се на истом месту дан раније игра дуел Шпаније и Италије.
Меч сте могли да пратите уживо уз Спутњик спорт.

22:43 03.07.2021

Жеља Украјинаца је одавно нестала. Тек по неки пут долазе до лопте и организују напад, али све то изгледа доста неозбиљно.

Као да се само чека крај...

22:33 03.07.2021

Добар ударац Макаренка, али Пикфорд поново на правом месту.

Енглеска и даље није примила гол на целом шампионату!

22:32 03.07.2021

Кејн добија заслужени одмор и бива испраћен аплаузима, уместо њега је на терену Доминик Калверт-Луин.

Гарет Саутгејт је направио свих пет измена: У игри су и Трипије, Рашфорд и Белингхем, а ван терена Шо, Стерлинг и Филипс.

Претходно је Хендерсон заменио Рајса.

Украјинци практично ништа нису одбранили у скоку, а Енглези су поново показали колико су опасни из прекида.

После корнера Маунта буквално нико није чувао Хендерсона, па је капитен Ливерпула повисио на 4:0 за Енглеску!

Одлична одбрана украјинског голмана после изузетног ударца Кејна.

Енглези чувају лопту и контролишу ритам. Украјинци као да су се предали.

22:09 03.07.2021

Још један сјајан напад Енглеске и још један савршен центаршут Лука Шоа.

Овог пута је Кејн био највиши на скоку, па је послао лопту кроз ноге голмана Украјине.

3:0 за Енглеску!

22:06 03.07.2021

Тек што је почело друго полувреме, а већ имамо гол! Кејн је оборен на око 25 метара од гола, Шо је извео слободан ударац и погодио Мегвајера у теме, који је матирао Бушчана.

2:0 за Енглеску!

21:46 03.07.2021

Енглеска заслужено води, а предност је могла да буде и убедљивија. Међутим, како утакмица одмиче Украјина је све боља. Очекује нас занимљиво друго полувреме.

Енглеска – Украјина 1:0

21:41 03.07.2021

Још један добар напад Украјине, али и добра одбрана Енглеске. Било је доста конфузије у казненом простору, на крају је Шо некако избацио лопту, а Шапаренко шутирао са око 20 метара.

Лопта је отишла поред гола.

21:40 03.07.2021

Санчо је шутирао из добре позиције, али је погодио Бушчана на средини гола. Судија је истовремено сигнализирао офсајд, али се испоставило да недозвољене позиције није било.

Било би занимљиво да је гол постигнут.

21:38 03.07.2021

Повредио се Кривцов, па је уместо њега на терену Циганков. Шевченко је због тога морао да благо коригује формацију, а то није засметало његовим изабраницима, напротив.

21:33 03.07.2021

Огроман притисак на гол Украјине и Бушчана, који некако, уз доста среће, брани ударац Деклана Рајса.

21:23 03.07.2021

Лопта је дошла до Шоа на левом боку, а он је одлучио да центрира поземљи уназад, у срце шеснаестерца. Међутим, сви његови офанзивни саиграчи су ушли предубоко у казнени, па није било никог да натрчи на ту лопту.

Кејн и даље вреба пред голом Украјинаца, а Енглези противнику не допуштају да „дише”.

21:17 03.07.2021

Најозбиљнији напад Украјине завршен је неугодним ударцем Јаремчука и одбраном довољно добро постављеног Пикфрода.

21:12 03.07.2021

Лопта није толико ретко у ногама Украјинаца, али је дефанзивна линија Енглеске феноменално постављена и синхронизована.

Подсетимо, изабраници Гарета Саутгејта још нису примили гол.

21:05 03.07.2021

Још једна феноменална акција Рахима Стерлинга и Харија Кејна, по ко зна која на овом првенству.

Кејн је добио савршену лопту у простор и рутински матирао Бушчана.

Енглеска води 1:0.

20:58 03.07.2021
20:56 03.07.2021

Играчи на терену, интонирају се химне.

20:42 03.07.2021

Здружили се навијачи Енглеске и Украјине.

20:38 03.07.2021

Један од најоспораванијих судија на свету делиће правду на Олимпику.

Феликс Брих, човек који је оштетио Србију на Светском првенству у Русији 2018. године се ни на овогодишњем Евру није истакао добрим одлукама, штавише.

20:33 03.07.2021

У стартној постави је крилни нападач Џејдон Санчо, нови адут Манчестер јунајтеда, који до сада није добио ни минут на турниру.