Фудбал је емоција /видео/

© AP Photo / Ozan KoseДетаљ са утакмице Данска – Чешка
Детаљ са утакмице Данска – Чешка - Sputnik Србија, 1920, 04.07.2021
Фудбалери Данске једна су од најлепших прича овогодишњег Европског првенства које се одржава у једанаест градова широм Европе. Данци су међу четири најбоље репрезентације, а само делић колико им значи види се у реакцији Пјера Емила Хејбјерга након победе над Чешком.
Данци су Бакуу у четвртфиналу елиминисали Чешку након драматичне утакмице у којој су константно били у предности, али су цело друго полувреме стрепели.
Чешка је била бољи ривал у другом периоду игре, уосталом добила га је резултатом 1:0, али је Данска на основу одличног првог полувремена прошла у полуфинале.
Утакмица је била пуна тензије, набоја, нервозе, а када је Бјорн Кујперс одсвирао крај меча, све емоције скупиле су се у Хејбјергу и камере су то ухватиле.
Данци ће у полуфиналу играти против Енглеске и нема сумње да ће оставити све на терену, а да ли ће то бити довољно, сазнаћемо у среду око 21 часа.