Немања Бјелица - Sputnik Србија

Шок – Србија дебаклом у Београду изгубила карту за Токио!

Мушка кошаркашка репрезентација Србије доживела је шокантан пораз у финалу квалификационог турнира за пласман на Олимпијске игре од екипе Италије резултатом 102:95 и неће играти у Токију!
Немања Бјелица - Sputnik Србија, 1920, 04.07.2021
Олимпијске игре у Токију
Бјелица: Извињавам се народу и треба да се запитам – да ли има смисла да играм за репрезентацију?
Српски тим је био потпуно ван ритма, нервозан, неорганизован, Италија је имала веома расположене играче у шуту за три поена, док је екипа селектора Игора Кокошкова деловала потпуно неуиграно и збуњено.
Србија је у последњих петнаестак минута игре показала енергију, али је претходно Италија стекла разлику већу од 20 поена која је била недостижна за српски тим у београдској хали „Александар Николић“.
Ужасно је деловао српски тим, никаква решења није имао у одбрани, али ни у нападу, где се тражио лидер, али он није стигао на терен до краја утакмице.
Већ у четвртом минуту меча било је јасно да Србија није у добром ритму, Италија је већ тада стекла самопоуздање шутевима са дистанце, одбрана коша нашег тима није постојала па је ривал често имао нове шансе после промашаја.
© Фото : ФИБАОгњен Добрић
Огњен Добрић - Sputnik Србија, 1920, 13.07.2021
Огњен Добрић
Шут Србије се појавио на средини прве деонице, серијом 8:0 Србија је стигла на поен заостатка, али је уследио низ грешака после којих је Италија стекла шест поена вишка након уводног квартала.
Деловало је да је Кокошков нашао решење проблема на старту друге деонице, али се игра потпуно распала до средине тог периода, Италијани су убацивали тројке у серијама и на полувремену је српски тим имао 12 поена заостатка.
И поново је Србија најавила другачије лице, али само у прва два минута другог полувремена, Србија ништа није успевала да одбрани, прављени су и непотребни фаулови, скока није било нигде, кошеви Италије су се низали, углавном из отворених шутева и лако су стигли до 24 поена предности.
За седам минута у трећој деоници Србија није убацила ниједан поен из игре, али је онда на сцену ступио Данило Анђушић, једини расположени играч у тиму Србије, после првобитне серије од три тројке повезао је још две и довео халу до усијања.
© Фото : ФИБАДанило Анђушић
Данило Анђушић - Sputnik Србија, 1920, 13.07.2021
Данило Анђушић
Са минусом од 17 поена Србија је ушла у последњу четвртину, Огњен Добрић и Филип Петрушев су смањивали разлику, стигао је српски тим на десет поена заостатка, на 78 секунди до краја, али није имао ни довољно енергије, ни менталне снаге, ни организације у нападу за потпуни преокрет.
Најефикаснији у српском тиму био је Анђушић са 27 поена, Петрушев је додао 22, док је Добрић меч завршио са 17.
Било је евидентно одсуство Василија Мицића, који је на терену провео свега 13 минута и за то време је убацио осам поена, али је био очајан у одбрани и велике муке му је задавао Николо Манион.
Подбацио је и Немања Бјелица, превише времена је провео на позицији центра, ту његови квалитети нису могли да дођу до изражаја, а имао је и много проблема у намери да одбрани свој кош.
© Фото : ФИБАВасилије Мицић
Василије Мицић - Sputnik Србија, 1920, 13.07.2021
Василије Мицић
Од користи није био ни Бобан Марјановић, јесте уписао седам поена за осам минута, али су Италијани жестоко кажњавали све ситуације у којима су могли да га претрче, извуку ван зоне комфора и искористе недостатак брзине.
Ван ритма је био и капитен Милош Теодосић, који је меч завршио раније са пет прекршаја – уписао је пет поена уз пет асистенција, али и пет изгубљених лопти уз погођен само један шут из игре.
Поменути Манион је водио Италију, убацио је 24 поена, Акиле Полонара је био бриљантан са 22 поена, 12 скокова и шест убачених тројки, док је важан фактор био и Стефано Тонут, са 15 поена.
На крају српског пута ка Токију, на површину су испливали сви недостаци који су били евидентни и у претходним мечевима на турниру, само што је квалитет тих ривала био далеко мањи од квалитета игре Италије, која сасвим заслужено добија карту за Олимпијске игре у Токију.
22:23 04.07.2021

Српски тим је доживео тежак пораз и изгубио шансу за пласман на Олимпијске игре.

Коначан резултат – 102:95.

22:21 04.07.2021

Убацио је српски бек нову тројку.

Италија води 102:93 на 23 секунде до краја.

22:19 04.07.2021

Промашио је капитен Србије тројку, остало је мање од 35 секунди, Италија има десет поена разлике, 100:90.

Десет поена разлике после тројке Анђушића – 98:88 на 78 секунди до краја!

22:15 04.07.2021

Лепо је погодио српски бек после очајно организованог напада у ком се није знало ко шта ради, а потом је поентирао и Петрушев.

Србија губи 98.83.

22:12 04.07.2021

Закуцао је снажно српски центар, пауза док се она не среди и прилика за српски тим да покуша још једном да смањи заостатак.

Србија губи 96:81.

22:10 04.07.2021

Два шута Теодосића за три поена, један покушај Анђушића и на крају тројка Полонаре.

Србија губи 96:79.

22:07 04.07.2021

Петрушев је био на линији слободних бацања, потом и Пајола.

Лепе поене је постигао Добрић – Србија губи 93:78.

22:03 04.07.2021

Седам минута до краја, Србија има 16 поена заостатка.

21:57 04.07.2021

Фаул, техничка за Анђушића, лопта са стране за Италију...

Одлично је почео последњу деоницу српски бек, смањио је заостатак на 14 поена.

Србија губи 80:66.

21:52 04.07.2021

Тежак посао за Србију, али има „крви“ у српском тиму, видели смо то у финишу треће деонице.

Само да није касно...

Србија губи 80:63.

21:50 04.07.2021

Навијачи су се коначно пробудили, велика подршка са трибина је пратила српски тим, али је Манион све утишао тројком.

Када нико не може, може опет Анђушић – две везане тројке!

Србија губи 77:56.

21:44 04.07.2021

Невероватан податак... Није успео то ни Калинић из контранапада, а затим је направљен фаул на Добрићу.

Погодио је само једно.

Србија је у веома, веома тешкој позицији, губи 73:51.

21:39 04.07.2021

Теодосић и Калинић су изгубили лопту, уследио је нови напад Италије који је као резултат донео тројку.

Србија има 24 поена заостатка!

Не да нема одбране, него нема ни напада, очајно изгледају покушаји Србије да стигне до поена, нема тока у игри, ма нема ничега!

Србија три минута није постигла кош и губи 21 разлике – 70:49!

21:32 04.07.2021

Заиста, заиста невероватно, Србија је успева ништа да одбрани, поврх свега, Бјелица је фаулирао Полонару који је постигао и два поена.

Ужасна представа Србије која има 20 поена заостатка – 69:49!

21:28 04.07.2021

Феноменална блокада бека Србије на Маниону, али су уследиле две тројке за Италију.

Србија има 18 поена заостатка!

21:14 04.07.2021

Српски тим игра очајно, у оба смера, осим повремених бљескова у нападу, ништа не иде од руке српским играчима.

Одбрана је катастрофална, често се дешавало да се екипа на терену не преброји добро и да заборави на неког ривала.

Италија је то кажњавала и сасвим заслужено отишла на велики одмор са чак 12 поена предности.

21:12 04.07.2021

Опет су остали Италијани сами на шуту и погодили су три тројке заредом.

Ужасна одбрана Србије.

Србија губи 57:45.

21:09 04.07.2021

Три поена заредом је убацио центар Србије.

Италија води 48:43.

Чим се Марјановић вратио на терен Италија је променила тактику и кренула да напада шутем са дистанце.

Србија губи 48:42.

21:07 04.07.2021

Добрић је „залепио“ Фонтекија на обручу, али су му арбитри досудили фаул.

Италија води 42:38.

21:05 04.07.2021

Велике проблеме Србија и даље има са одбраном, Манион је опет претрчао Мицића, а Бјелица није успевао да одигра као класичан центар.

На терен се вратио Марјановић, Бјелица је „заспао“, а Фонтекио је убацио нову тројку 40:36 за Италију.

21:01 04.07.2021

После три тројке убацио је и два слободна бацања – Србија води 36:32.

20:58 04.07.2021

Опет лоша одбрана Србије, Манион је пролетео кроз петорицу српских кошаркаша и поентирао, а затим је Анђушић погодио тројку.

Следећом је изједначио, Италијани су преокренули, али је сјајни српски бек убацио и трећу тројку!

Србија води – 34:32.

20:57 04.07.2021

Веома лоше је изгледао српски тим на старту друге четвртине, али су уследиле две одличне контре, уз једну добру одбрану.

Добрић је реализовао само једно слободно бацање, Србија губи 28:25.

20:52 04.07.2021

Имала је Србија последњи напад, прилику за кош, али је промашио све у шуту за три поена, после чега је Тонут поентирао.

Србија губи после прве четвртине – 28:22.

20:50 04.07.2021

Млади центар је натерао Теситорија да направи два брза прекршаја, погодио је укупно четири слободна бацања и смањио на 26:22.

20:48 04.07.2021

Очигледно је било да је Полонара последњи играо лоптом, да је од његове ноге она отишла у аут, али је Италији додељен нови напад који је Тонут реализовао тројком.

Србија губи 26:18.

20:46 04.07.2021

Најбољи играч Европе за претходну сезону је изборио прекршај на шуту за три поена и убацио је сва три слободна бацања.

Србија смањује заостатак – 23:17.

20:44 04.07.2021

Лоша реакција у одбрани је била праћена и изгубљеном лоптом Теодосића.

Италија се вратила на велико вођство од осам разлике – 23:15.

20:42 04.07.2021

Манион је уписао три поена, уз фаул Мицића, одличним улазом.

Србија губи 19:15.

20:40 04.07.2021

Расположена Италија је наставила да користи рупе у одбрани Србије, али су серију Србије од 8:0 креирали Петрушев, Мицић и Добрић.

Србија губи 16:15.

Публика у хали „Александар Николић“ је бурно реаговала, пошто је Аврамовићу досуђен прекршај, практично без разлога.

Италија је поентирала опет, за предност од седам поена, због чега је минут одмора затражио Кокошков.

Србија губи са 14:7.

20:35 04.07.2021

Марјановић је закуцао, али је Италија и даље у предности, пре свега због лоше одбране и недостатка концетрације српског тима.

Изједначење је донео Бјелица, али је предност вратио Полонара, да би затим поентирао и Манион.

Италија води 12:7.

20:34 04.07.2021

Добра прва одбрана српског тима није била праћена таквим нападом, али је потом Бјелица лепо поентирао са центарске позиције, док је у дефанзиви Добрић уписао прву блокаду.

Ипак, Италија води 5:2.

20:22 04.07.2021

За Србију ће меч почети Немања Бјелица, Алекса Аврамовић, Огњен Добрић, Данило Анђушић и Бобан Марјановић.

20:15 04.07.2021
Навијачи Словеније током утакмице са Литванијом у Каунасу - Sputnik Србија, 1920
Надреални Дончић утишао Каунас и одвео Словенце на Олимпијске игре!
20:12 04.07.2021

+9 на два минута до краја...

20:11 04.07.2021
20:04 04.07.2021

После сјајне роле Чанчара било је +16 за Словенце, али је сада +11, па је селектор гостију затражио тајм-аут.

19:55 04.07.2021
19:53 04.07.2021
19:52 04.07.2021

На турниру у Каунасу у току је финале између Словеније и Литваније. На крају треће деонице Словенци воде са 80:69, а Дончић има 27 поена, девет скокова и 11 асистенција.

19:51 04.07.2021

На турниру у Канади домаћин је изгубио од Чешке, док је Хрватска поражена од Немачке у полуфиналу турнира у Сплиту...

Кошаркаши Чешке – квалификације за ОИ - Sputnik Србија, 1920
Сензација – тим пун НБА звезда не иде на Олимпијске игре! /видео/
Детаљ са утакмице Хрватска – Немачка у Сплиту - Sputnik Србија, 1920
Мук у Сплиту – Хрвати не иду на Олимпијске игре!
Хала Александар Николић - Sputnik Србија, 1920
Србија јача од туче, судија и „рафала“ са Доминикане у Београду!
Бобан Марјановић и Каи Сото - Sputnik Србија, 1920
Србија избегла бламажу и победила Филипине, брине повреда Јовића
Немања Бјелица на мечу против Порторика - Sputnik Србија, 1920
„Орлови“ до стотке и финала с Италијом /фото, видео/
19:49 04.07.2021

Орлови се налазе на корак до пласмана на Олимпијске игре. Уткамица против Италије почиње у 20.30 у дворани Александар Николић.