Фудбалери Италије славе пролаз у финале - Sputnik Србија

Мората трагичар – Италија после пенал драме у финалу Европског првенства!

Фудбалери Италије победили су Шпанију после пенала и пласирали су се у финале Европског првенства. После деведесет минута, а потом и након продужетака резултат на семафору био је 1:1, те се приступило једанеастерцима.
У пенал серији виђена је велика драма. Унаи Симон је одмах одбранио пенал Локателију, међутим, Дани Олмо није успео да донесе предност Шпанији промашивши све.
Фудбалери су потом редом погађали, али у петој серији Алваро Мората је подбацио. Лоше је шутирао, Донарума га је прочитао и тиме дао шансу Италији да прође у финале.
Одговорност је преузео Жоржињо, рутински је преварио Симоне и послао Азуре у борбу за кров Европе.
Од старта утакмице фудбалери Шпаније преузели су контролу и лопта је у 70 одсто времена била у њиховом поседу. Пâс игром покушавали су да створе вишак и били су бољи ривал.
Прву добру шансу Црвена фурија имала је у 15. минуту. Феран Торес је сјајним дриблингом преварио дефанзивца, али шутирао је поред десне стативе.
Италијани су чекали контранапде и из једног таквог умало су постигли гол. Унаи Симон, голман Шпаније, погрешио је што је напустио казнени простор, те није успео да дође до лопте пре Имобилеа.
Нападач Италије добро се снашао, додао је лопту до Бареле који је могао да шутира на скоро па празан гол. Оклевао је, направио потез више и шанса је пропала. Играо се 20. минут када су Азури први пут запретили.
© AP Photo / Carl RecineДетаљ са утакмице Шпанија – Италија
Детаљ са утакмице Шпанија – Италија - Sputnik Србија, 1920, 13.07.2021
Детаљ са утакмице Шпанија – Италија
Пет минута касније видели смо најбољу шансу у првом полувремену. Донарума је лоше испуцао лопту, Шпанија је брзо одузела лопту и Дани Олмо се нашао у великој шанси. Из добре позиције шутирао је нешто слабије и Донарума је сјајном интервенцијом спречио вођство екипе Луиса Енрикеа.
До краја полувремена нису виђене велике шансе, иако је Емерсон у 45. минуту погодио пречку. Његов ударац окрзнуо је оквир гола и мрежа се није затресла. На полувреме се отишло без голова.
У првом полувремену нисмо гледали спектакуларан фудбал, али смо зато у другом добили све што фудбал може да понуди.
Сјајан ритам, два гола, прегршт прилика и на крају су уследили продужеци. Шпанија је била бољи ривал, али имала је велики проблем да реализује добру акцију.
Италија је то знала да казни у 60. минуту. Севнула је контра, Кјеза се нашао на правом месту и ударцем у даљи угао савладао је Унаија Симона.
Примљен гол није пољуљао Шпанце, већ напротив – почели су још јаче да нападају. Велику шансу у 65. минуту имао је Микел Ојарсабал који из сјајне позиције није успео да погоди главом лопту.
Два минута касније запретио је и Олмо, а онда је у 68. Имобиле могао да удвостручи предност. Играо се бруталан фудбал, шансе су се ређале на обе стране, а Азури су одржавали предност.
Али, не задуго. Луис Енрике направио је добре измене и управо је замена донела изједначење. Мората и Олмо су сјајно комбиновали, а нападач Јувентуса је рутински преварио Донаруму.
До краја регуларног дела меча играло се само на половини Италије. Шпанци су нападали, желели су да искористе моментум, али нису успели и ушло се у продужетак.
У продужецима није било много акције, Шпанци су углавном имали лопту у ногама, али видело се да обе репрезентације не желе да форсирају и да су задовољни пеналима.
До истих се и стигло, а како се ради о лутрији, више среће имали су Азури.
Меч сте могли да пратите уз блог Спутњика.
23:33 06.07.2021
22:50 06.07.2021
20:01 06.07.2021
23:41 06.07.2021

Италија у великом финалу чека бољег из сусрета Енглеска – Данска који је на програму у среду у 21 час.

23:30 06.07.2021

0:0 – Унаи Симон брани пенал Локателију! Италија одмах у заостатку!
0:0 – Олмо шаље лопту на трибина! И Шпанија непрецизна!
1:0 – Белоти прецизан! Води Италија!
1:1 – погађа Морено! Донарума умало одбранио.
2:1 – Бонући сигуран!
2:2 – Алкантара без проблема!
3:2 – Бернардески погађа!
3:2 – Донарума одбранио пенал Морати! Италија има меч лопту!
4:2 – ИТАЛИЈА ИДЕ У ФИНАЛЕ!

Шпанија је победила на четири од последњих пет пенал серија, док је Италија изгубила на три од пет.

23:28 06.07.2021
23:23 06.07.2021

Била би ово стопостотна шанса за Берардија, али је Торес оставио пету и истом је спречио да лопта дође до Италијана.

23:20 06.07.2021

Има још да се игра, али нема много ритма у другом продужетку.

23:18 06.07.2021

Био је у офсајду и оправдано је поништен гол.

23:10 06.07.2021
23:07 06.07.2021

Морено је послао одличну лопту и Донарума је једва реаговао. Потом се лопта одбила до Родрија чији је ударац блокирао Бонући.

23:04 06.07.2021

Прва репрезентација која је на Европском првенству одиграла три продужетка.

23:03 06.07.2021

Дани Олмо послао је оштру лопту из слободног ударца. Донарума ју је одбио, али само до Морате. Шпанац је шутирао лоше и после одбитка завршила је у гол-ауту.

23:02 06.07.2021

Сјајан дриблинг Олма наконг ког га је Толој оборио и због тога је добио жути картон.

22:59 06.07.2021

Нисмо видели много фудбала у уводним минутима наставка утакмице. Шпанци имају више лопту у ногама, али нису конкретни.

22:55 06.07.2021

Додатних тридесет минута у Лондону!

Шпанија је била бољи ривал, али Италија је прва повела и била је ближа пласману у финале.

Црвена фурија успела је да изједначе, наставила је да ствара шансе, али мрежа је мировала и следе продужци.

22:47 06.07.2021

Драма достиже врхунац!

22:44 06.07.2021

Одличан напад, Алба је проследио лопту до Морате који је дао предугачак фор и лопта је завршила у гол-ауту.

22:41 06.07.2021

Морао је боље нападач Виљареала. Траје опсада гола Италије.

22:39 06.07.2021

Имали су среће Италијани јер је Бускец умало пронашао на другој стативи Морату.

22:37 06.07.2021

Сјајна комбинација Морате и Олма.

Нападач Шпаније додао је лопту до офанзивног везног, овај му је вратио, а Мората је рутински савладао Донаруму.

22:36 06.07.2021

Слаб покушај крилног нападача Италије.

22:33 06.07.2021

Мората је послао лопту у казнени, а ту је био Бонући да га блокира.

22:31 06.07.2021

Мало је опао темпо јер су се извршиле измене, али чека нас паклена завршница.

22:26 06.07.2021

Нешто раније у игру је ушао Мората, а сада су на терен крочили и Морено и Родри.

Из игре су изашли Торес, Ојарсабал и Коке.

22:25 06.07.2021

Стопостотна шанса за Имобилеа!

Кјеза му је одлично додао лопту, а нападач Италије шутирао је право у Симона и голман Шпаније успео је да одбрани.

22:23 06.07.2021

Одбила му се лопта, снажно је шутирао, али мало поред стативе.

22:21 06.07.2021

Коке је сјајно пронашао Ојарсабала, али крилни нападач није успео да захвати лопту главом, иако је био на њој. Каква прилика...

22:16 06.07.2021

Одличан контранапад Италије. Лопта је стигла на леви бок до Инсињеа, а овај је послао пас ка Имобилеу.

Лапорт је реаговао испред Имобилеа, али лопта се одбила до Кјезе који је ударцем у даљи угао савладао Симона.

22:15 06.07.2021

Снажан шут Ојарсабала, али право у голмана Италије.

22:14 06.07.2021

Одличан напад Шпаније. Олмо је додао лопту до Педрија, овај је проследио до Тореса који се одлучио на шут са ивице казненог простора. Ди Лоренци се добро поставио и блокирао.

22:10 06.07.2021

Федерико Кјеза шутирао је по земљи, а Симон је био концентрисан и одбранио је.

22:09 06.07.2021

Ојарсабал је пронашао Бускеца који је са ивице казненог простора шутирао мало изнад пречке.

22:06 06.07.2021

Олмо је послао одличну лопту, а Ди Лоренци је у последњем тренутку реаговао испред Тореса.

Из тешке позиције шутирао је поред гола.

22:01 06.07.2021
21:48 06.07.2021

Феноменално полувреме Педрија, 18-годишњег фудбалера Шпаније.

21:45 06.07.2021

Феликс Брих одлучио је да не продужи ни минут прво полувреме.

Емерсон је шутирао из јако тешке позиције и погодио је пречку. Била је ово најбоља шанса за Италију.

21:43 06.07.2021

Детаљ из 25. минута. Донарума брани шут Данија Олма.

21:39 06.07.2021

Алба је послао добру лопту, крилни нападач Шпаније покушао је из прве да шутирао и то је учинио јако лоше.

21:37 06.07.2021

Била је ово полу-контра Италије. Емерсон је имао много опција, али је касно донео одлуку и Шпанци су му одузели лопту.

21:32 06.07.2021

Лево је имао Тореса, десно Ојарсабала, али одлучио је да заврши сам и шутирао је преко гола. Лоша одлука.

21:31 06.07.2021

Луис Енрике и Роберто Манћини.

21:25 06.07.2021

Погрешили су играчи Италије на својој половини. Педри је додао лопту до Ојарсабала, овај је пронашао Олма који из добре позиције није довољно снажно шутирао. Донарума је одбранио.

21:21 06.07.2021

Имао је Барела шансу да пошаље лопту у мрежу Шпаније, али је оклевао и прилика је пропала.

Унаи Симон погрешио је што је изашао на лопту, Имобиле је стигао пре и успео је да је дода до Бареле. Гол Шпаније био је празан, али је Барела дуго чекао и погрешио.

21:14 06.07.2021

Сјајним дриблингом је преварио дефанзивца, али је потом упутио нешто лошији ударац који је завршио поред десне стативе.

21:13 06.07.2021

Пратите лајв из Рима.

Могла је ово да буде стопостотна шанса за Шпанију. Педри је пронашао Ојарсабала, али лоше је примио и пропала је шанса.

21:09 06.07.2021

Азури су очекивано препустили посед Шпанији. За сада Црвена фурија покушава пас игром, али Италијани стоје јако добро.

21:05 06.07.2021

Покушао је да пронађе Данија Олма, али је послао лошу лопту.

Очекивано Шпанија има већи посед.

21:01 06.07.2021

Барела је погодио стативу, али био је у офсајду, те је акција пропала.

20:16 06.07.2021

Роберто Манћини направио је казнену експедицију од Италије.

20:10 06.07.2021

За кога навијате?

20:03 06.07.2021

Ту је и постава Шпаније.

Стартна постава Италије.

20:00 06.07.2021

Пред нама је спектакл. Останите уз Спутњик спорт и испратите најзанимљивије детаље утакмице.