Детаљ са утакмице Енглеска – Данска - Sputnik Србија

Продужеци, драма, сумњив пенал – Енглеска у финалу Европског првенства!

Фудбалери Енглеске пласирали су се у финале Европског првенства победом против Данске после продужетака – 2:1 (1:1). О тријумфу екипе Герета Саутгејта причаће се неко време јер су до финала стигли после сумњиво досуђеног пенала у 103. минуту.
На Вемблију је виђена одлична утакмица која је нажалост одлучена спорном одлуком. Играо се 103. минут када је Рахим Стерлинг осетио контакт и пао у казненом простору Данске.
Арбитар Дани Макели је показао на белу тачку и после консултација са људима из ВАР собе одлука је потврђена. Процените сами, али утисак је да је Стерлинг прелако пао.
До краја меча Данска није успела да се опорави и Енглеска ће у великом финал у недељу играти против Италије која је дан раније победила Шпанију после пенала.
Почетак утакмице Енглеске и Данске није обећавао. Репрезентације су ушле опрезно, а прву озбиљну шансу имао је Рахим Стерлинг у 13. минуту. Кејн му је одлично додао лопту, али је крилни нападач Енглеске шутирао слабо по земљи.
Данци су први пут запретили у 15. минуту преко Хејбјерга, а десет минута касније и Дамсгор је запретио. У овом предиоду Скандинавци су били конкретнији и у 30. минуту крунисали су добру игру.
Талентовани Дамсгор упутио је сјајан ударац из слободног ударца и Џордан Пикфорд није успео да одбрани.
Овај гол покренуо је „гордон албионе“ и у 38. минуту имали су велику прилику. Стерлинг се нашао у стопостотној шанси и шутирао је право у Каспера Шмајхела.
Али, само минут касније уследило је изједначење. Кејн је послао сјајну лопту ка Саки, овај је вратио у срце казненог у ком је Кјер желео да отклони опасност, али је постигао аутогол.
На полувреме се отишло са нерешеним резултатом, 1:1.
У наставку утакмице гледали смо сјајан фудбал, иако у других 45 минута није било голова. Играло се углавном испред гола Данске, а прву шансу видели смо у 55. минуту.
Маунт је послао одличну лопту ка Мегвајеру који је главом шутирао у доњи десни угао. Шмајхел је био концетрисан и одбранио је.
Наставили су Енглези са притиском и у 74. минуту виђена је сумњива ситуација. Домаћи играчи тражили су пенал након што је Хари Кејн пао, али арбитар и људи из ВАР собе проценили су да није било елемената за једанеастерац.
До краја утакмице гледали смо опсаду гола Данске, али није било голова и ушло се у додатних тридесет минута.
Пресликану игру видели смо и на старту другог продужетка. Данци су потпуно пали, били су јако повучени и било је питање времена када ће Енглеска доћи до стопостотне шансе.
Продор Рахима Стерлинга у 103. минуту то (стопостотна шанса) није требало да буде, али је крилни нападач „гордон албиона“ осетио контакт и пао у казненом простору.
Данска није успела да се опорави и Енглеска пролази у финале шампионата Старог континента.
Меч сте могли да пратите уз блог Спутњика.
22:53 07.07.2021
20:18 07.07.2021
23:36 07.07.2021
23:32 07.07.2021
23:29 07.07.2021

Прва шанса за Данску. Пикфорд је био сигуран и одбранио!

23:23 07.07.2021

Саутгејт је направио тактичку измену избацивши Грилиша уместо ког је ушао Киран Трипије.

Жели да осигура резултат, али то му се можда обије о главу.

23:20 07.07.2021

Енглеска има све у својим рукама.

23:16 07.07.2021
23:15 07.07.2021
23:11 07.07.2021

Каспер Шмајхел одбранио је пенал Кејну, али се лопта одбила до нападача Енглеске и потом је послао лопту иза леђа голмана Данске!

23:10 07.07.2021

ВАР!

Потврђен је казнени ударац!

23:05 07.07.2021

Ударац Грилиша одбранио је Шмајхел, а потом је Стерлинг из одличне позиције шутирао преко пречке.

23:04 07.07.2021

Фоден и Хендерсон су у игри. Ван терена су изашли Рајс и Маунт.

23:01 07.07.2021

Кејн је шутирао, а голман Данске поново се испречио и одбранио.

22:58 07.07.2021

Енглеска је имала иницијативу у последњим минутима, али фалила је завршница.

Додатних тридесет минута на Вемблију!

22:49 07.07.2021

Филипс је шутирао левом ногом преко пречке. Енглеска покушава да дође до гола који би је одвео у велико финале.

22:46 07.07.2021
22:41 07.07.2021

Јалови напади на обе стране.

22:36 07.07.2021

Везни фудбалер Енглеске шутирао је снажно поред десне стативе.

22:34 07.07.2021

Кристенсен је због повреде морао да напусти игру. Уместо њега ушао је Андерсен.

22:30 07.07.2021

Кејн је пао у казненом простору, али су Макели и људи из ВАР собе проценили да је играч Данске прво избио лопту, па срушио Кејна.

22:29 07.07.2021

Маунт је послао нешто између шута и центаршута, те је Шмајхел поново био на мукама. Успео је да реагује и избаци лопту у корнер.

22:26 07.07.2021

Извршене су измене, фудбалери су мало стали на лопту, али оно право тек следи.

Очекује се паклен финиш утакмице.

22:21 07.07.2021

У игри су Вас, Поулсен и Норгор, док су утакмицу завршили Ларсен, Долберг и Дамсгор.

22:17 07.07.2021

Одлично је примио лопту фудбалер Енглеске, ушао је у казнени простор, упутио ударац, али му је блокиран. Одличан темпо у другом полувремену.

22:15 07.07.2021

Стерлинг је додао лопту до Шоа, а овај је центрирао и умало се лопта од играча Данске поново одбила иза леђа Шмајхела.

22:14 07.07.2021

Шутирао је одмах из окрета. Пикфорд је био добро постављен и одбранио је.

22:10 07.07.2021

Хари Мегвајер сјајно је скочио у казненом простору Данске. Лопта је ишла у доњи десни угао, а Шмајхел је сјајном интервенцијом спречио вођство Енглеске.

22:07 07.07.2021

А и да није одбранио гол Долберга био би поништен јер је ипак био у малом офсајду.

22:05 07.07.2021

Хари Мегвајер је неспретно реаговао и заслужено је добио жути картон.

22:03 07.07.2021

Детаљ из 39. минута.

22:00 07.07.2021
21:43 07.07.2021
21:41 07.07.2021
Феран Торес (лево) и Денис Закарија у дуелу Шпаније и Швајцарске - Sputnik Србија, 1920
Рекорд који буквално нико није могао да предвиди /видео/
21:39 07.07.2021

Велике заслуге за гол иду Харију Кејну.

Нападач Енглеске сјајно је пронашао Саку који је послао у срце казненог. Кјер је у жељи да избије лопту постигао аутогол и резултат на семафору поново је изједначен.

21:38 07.07.2021

И велики промашај Стерлинга.

Како хоћете, али фудбалер Енглеске морао је да реализује стопостотну шансу.

21:37 07.07.2021

Брејтвајт је повукао контру, потом је додао лопту до Хејбјерга који је послао нешто јачу лопту на другу стативу.

21:34 07.07.2021

Добра позиција за шут из слободног ударца. Одговорност је преузео Стерлинг чији је шут спречио живи зид Данске.

21:28 07.07.2021

Један од најлепших голова турнира. Феноменалан ударац фудбалера Данске из слободног ударца.

21:27 07.07.2021

Очајан пријем крилног нападача Енглеске.

21:25 07.07.2021

Шутирао је у даљи угао и није погодио. Свакако је био ово добар покушај.

21:21 07.07.2021

Опрезно су ушле репрезентације у утакмицу. За сада без већих прилика.

21:14 07.07.2021

Шутирао је из тешке позиције и ударац је завршио високо изнад пречке.

Неколико секунди касније Хејбјерг је запретио, шут му је отишао право у Пикфорда који је рутински одбранио.

21:12 07.07.2021

Сјајна шанса за крилног нападача Енглеске. Кејн му је додао лопту, а он је у ситуацију 1-на-1 успео да створи простор за шут, али је упутио јако лош ударац.

21:09 07.07.2021

Кајл Вокер одлично је испратио Дамсгора и обезбедио је Пикфорду рутинску интервенцију.

21:05 07.07.2021

Кејн је одлично видео Стерлинга на другој стативи. Послао је добру лопту, али она је била нешто јача и Стерлинг није успео да дође до ње.

21:03 07.07.2021

Лопта је на крају завршила у рукама Шмајхела, а да је пре тога лоптом играо играч Данске. Арбитар је проценио да лопта није намерно враћена и игра је настављена.

21:00 07.07.2021

Спектакл на Вемблију је кренуо!

20:54 07.07.2021

Следи интонирање химни, а затим и старт утакмице.

20:50 07.07.2021

Атмосфера у Лондону.

Пратите и дешавања са улица Копенхагена.

20:47 07.07.2021
20:41 07.07.2021

Букајо Сака, најмлађи енглески фудбалер који ће стартовати утакмицу полуфинала/финала на неком великом турниру.

20:33 07.07.2021

Енглеска је победила на 14 од 16 утакмица на Вемблију. Имају по реми и пораз.

Једини пораз уследио је на утакмици против Данске која је одиграна у октобру 2020.

20:27 07.07.2021
Навијачи Данске на трибинама Вемблија - Sputnik Србија

И Данци ће имати подршку у Лондону.

20:25 07.07.2021

Навијачи на трибинама.

20:19 07.07.2021

Утакмица почиње у 21 час. Останите уз Спутњик и испратите најзанимљивије детаље.