Фудбалери Црвене звезде  - Sputnik Србија

Нерешива енигма за шампиона Србије – Звезда пала у Казахстану! /видео/

Црвена звезда је поражена у другом колу квалификација за Лигу шампиона резултатом 2:1 против Каирата у Казахстану.
Црвено-бели су одиграли меч испод сваких очекивања и себи направили проблем пред реванш у Београду за недељу дана.
Звезди је ово трећи узастопни пораз против Каирата, који их је претходно елиминисао из квалификација за Лигу Европе 2015. године.
Већ у другом минуту утакмице виђена је прва велика прилика, пошто је после неспоразума Драговића и Родића у сјајној прилици остао Хофханисјам.
На срећу по црвено-беле, Борјан је био савршено постављен, па је успео да одбрани ударац.
У наредним минутима Каират је наставио да напада, а Звезда је изгледала поприлично безидејно и неспремно.
Казна за лошу игру дошла је у 24. минуту, када је комплетна постава Звезде заборавила да чува Хосеа Кантеа, који је највише скочио у петерцу црвено-белих и рутински савладао Борјана за 1:0.
Никако изабраници Дејана Станковића нису успевали да се опораве и да преузму иницијативу, али Казахстанци нису могли да бољу игру претворе у велику шансу и гол.
Звезда је током првог полувремена у неколико тренутака успевала да преузме иницијативу, али била недовољно конкретна у завршници напада.
На полувреме се отишло са резултатом 1:0 за Каират.
Већ на самом старту другог полувремена виђена је много боља игра шампиона Србије, који је узео лопту и кренуо у напад.
У 51. минуту Звезда је имала велику прилику, али се Крстичић лоше снашао у паду, да би само шест минута касније, ипак, лопта завршила у мрежи домаћина.
После добре контре и једног не претерано квалитетног центаршута Гајића, лопта је дошла до хрватског дефанзивца Дина Микановића, који ју је сместио иза леђа свог голмана за 1:1.
Звезда је искористила тај налет и кренула да игра још офанзивније и конкретније, али су Казахстанци успели да одоле притисцима и да тежиште игре врате на средину терена.
Шампион Србије је наставио да напада, али је у 80. минуту доживео шок, када је Каират поново дошао до предности.
После много конфузије и ужасне дефанзивне поставке, сам пред Борјаном остао је Маки Бањак.
Доскорашњи штопер Партизана је показао завидну способност у завршници и постигао гол за 2:1 за Каират.
До краја утакмице Звезда је константно покушавала да дође до гола, била бољи ривал, али није успела да дође до изједначења.
Ток меча могли сте да пратите уживо уз Спутњик спорт (Каират – Црвена звезда 2:1).
17:53 21.07.2021
КРАЈ!
Каират – Црвена звезда 2:1
Реванш за недељу дана у Београду
17:50 21.07.2021
3 минута надокнаде
90' Још једна прилика за Звезду, још једна измена
Канга је покушао, али је успео да шутне само у голмана Каирата. Недуго након тога Станковић избацује Бена, а убацује Фалка.
17:45 21.07.2021
85' Ређају се напади, али...
Покушава Звезда да дође до изједначења, али никако не може да пробије одбрану Каирата. Покушавају се неке дуге лопте, али су оне углавном непрецизне.
17:40 21.07.2021
80' Звезда поново губи
Катастрофална дефанзивна поставка фудбалера Црвене звезде. Маки Бањак, доскорашњи штопер Партизана, остао је потпуно сам пред Борјаном и у стилу најискуснијих голгетера постигао погодак.
Каират води 2:1
17:38 21.07.2021
78' Фантастична одбрана Покатилова!
Изузетан ударац Канге, али нема гола!
17:35 21.07.2021
74' Јалови напади Звезде
Неколико ударац ка голу Каирата, али без опасности. Већина другог полувремена пролази у нападима црвено-белих који нису довољно конкретни да би се дошло до гола.
Иначе, Звезда има и навијаче у Алматију!
17:29 21.07.2021
68' Реаговао Станковић
Излази Мирко Иванић, улази Гејлор Канга.
17:27 21.07.2021
66' Катаи умало кобан по Звезду
Невероватан потез Катаија, који је покушао да врати лопту Борјану, али то урадио очајно и поклонио корнер Каирату.
Умало из ударца из угла да Казахстанци дођу до гола, пошто је било доста хаотично у казненом простору нашег представника, али је опасност на крају отклоњена.
17:19 21.07.2021
59' Опсада Каиратовог гола
Звезда не попушта у овим тренуцима и одмах жели да дође до новог гола. Ређају се напади, ређају се полуприлике, али Каират, засад, одолева...
17:17 21.07.2021
57' ГОЛ! Звезда изједначила!
Солидна контра Звезде, а онда центаршут Гајића са десног бока. Не толико убојита лопта, али катастрофална реакција хрватског дефанзивца Дина Микановића, који је затресао сопствену мрежу!
Каират – Звезда 1:1!
17:14 21.07.2021
54' Катаи поред гола
Настављају се напади Звезде, али и даље нема конкретног ударца ка голу Каирата. Сада Катаи продире сам, али шутира слабо, поред гола.
17:11 21.07.2021
51' Велика прилика за Звезду!
Први озбиљан напад у наставку за Звезду, после неколико минута доста сигурније игре него у првих 45 минута.
На одбијену лопту натрчао је Крстичић, али са око 11 метара јако лоше шутирао левом ногом и лопту послао далеко преко гола.
17:06 21.07.2021
Почело је друго полувреме
Станковић мења: На терену је француски нападач Диони, а изашао је Павков.
Код домаћина улази у игру Буранчијев, а ван игре је Сујумбајев
16:49 21.07.2021
Крај првог полувремена
Звезда ће морати много боље у наставку. 1:0 за Каират пред одлазак на велики одмор.
16:44 21.07.2021
43' Звезда покушава...
Катаи је покушао главом, али без опасности по гол Покатилова. Наставља се претежно безидејна игра изабраника Дејана Станковића.
16:38 21.07.2021
37' Игра по мери Казахстанаца
Ништа конкретно се није десило у последњих десет минута. Доста грешака у предаји лопте, без добрих напада, уз благо већу иницијативу домаћина, који и даље води.
16:30 21.07.2021
28' Звезда преузела иницијативу
После примљеног гола виђена су два напада црвено-белих. Један лош центаршут Катаија и офсајд позиција Иванића...
16:24 21.07.2021
24' Звезда губи!
Канте је скочио више него ико у петерцу Звезде и из потпуно неометане позиције сместио олпту главом иза Борјанових леђа.
1:0 за Каират
16:23 21.07.2021
22' Звезда покушава, али не успева
Све чешће и чешће изабраници Дејана Станковића иду у напад, али се лоше сналазе најофанзвнији играчи, пре свега Бен.
Прети и Каират, али дефанзивци Звезде све боље и боље отклањају опасност.